US Open – Stepanek poddał mecz

Nadal AO 17

Nadal i Tsonga dalej w grze

Rafael Nadal problemy z Borną Coricem miał tylko w trzecim secie. Utrata partii przy zwycięstwie w dwóch poprzednich nie zdestabilizowała Hiszpana. Pewnie zakończył on spotkanie wynikiem 6:3, 6:2, 4:6, 6:4. W drugiej rundzie zmierzy się z Diego Schwartzmanem. Argentyńczyk pokonał Eliasa Ymera 6:3, 6:2, 6:2.

Radek Stepanek to kolejny zawodnik, który poddał mecz. Przy stanie 0:6, 6:2, 4:6, 2:3 Czech zszedł z kortu. Dzięki temu do następnej rundy awansował Marsel Ilhan. Podobnie Alexandr Dologopolov. Reprezentant Ukrainy nie dokończył spotkania z Samem Grothem. Trudności nie miał za to kolejny rozstawiony zawodnik – Tommy Robredo. W trzech gładkich setach 6:2, 6:2, 6:4, pokonał Michaela Berrera. Równie łatwo wygrał Jo-Wilfried Tsonga. Jarko Nieminnen tylko w pierwszym secie stawiał opór, ale ostatecznie przegrał 3:6, 1:6, 1:6. Francuz podejmie dalej Marcela Granollersa, który pokonał Lukasa Lacko 6:2, 6:3, 6:1.

Z Ilyą Marchenko spotka się Sergyi Stakhovsky. Po pojedynku z Johnem Millmanem zwyciężył on 6:1, 3:6, 7:6, 6:4. Dobre zawody rozegrał obrońca tytułu sprzed roku – Marin Cilic. Chorwat pewnie grał przy własnym serwisie, ale do zwycięstwa potrzebował dwóch tie-breakeów. Ostatecznie triumfował nad Guido Pellą 6:3, 7:6, 7:6 i udanie rozpoczął zmagania w turnieju. W drugiej rundzie będzie zdecydowanym faworytem, ponieważ jego rywalem będzie Evgeny Donskoy. Rosjanił pokonał Lucasa Pouille w czterech setach 6:2, 6:7, 6:2, 6:4.

Dobrze turniej rozpoczęła „siedemnastka”, czyli Grigor Dimitrov. Mathew Ebden nie miał zbyt wielu szans na zwycięstwo w tym spotkaniu. Tylko raz przełamał Bułgara, a ten zrewanżował się aż sześcioma breake’ami i wygrał 6:4, 6:2, 6:4. W drugiej rundzie czeka na niego Mikhail Kukushkin. Jego przeciwnik – Yen-Hsun Lu poddał mecz przy stanie 6:3, 6:3, 0:3 dla reprezentanta Kazachstanu. Trudów wielkoszlemowego pojedynku nie wytrzymał też Florian Mayer, który nie dokończył starcia z Martinem Klizanem. W następnej rundzie powalczy o awans z Jeremym Chardym. Amerykanin Ryan Shane postawił się wyżej notowanemu rywalowi, ale dobrej gry wystarczyło tylko na seta. Francuz zwyciężył 6:2, 6:1, 6:7, 6:2.

Ostatnią parę stworzyli David Ferrer i Filip Krajinovic. Utytułowany Hiszpan stracił pierwszą partię w pojedynku z Radu Albotem, ale kiedy podkręcił tempo jego rywal został bez szans i przegrał 6:4, 5:7, 1:6, 0:6. Z kolei reprezentant Serbii mierzył się z Alejandro Gonzalezem i wygrał 6:4, 6:0, 6:4.