WTA Tokio- porażka Alicji Rosolskiej

Rosolska Paris 1

Niespodziewanie szybko zakończył się deblowy turniej w Tokio dla Alicji Rosolskiej.

Polka, która występuje w parze z Kanadyjką polskiego pochodzenia Gabrielą Dabrowski odpadła już w drugiej rundzie.

Nie pomogło rozstawienie z numerem 3. Polsko-kanadyjski duet nie zawojował japońskich kortów. Na ich drodze stanął bowiem ukraiński duet Kateryna Bondarenko i Olga Savchuk. W pierwszym secie zadecydowało kluczowe przełamanie, kóre nastąpiło w najważniejszym momencie w samej końcówce i Ukrainki triumfowały 7-5. Nieco szybciej osiągnęły one przewagę serwisu w drugiej partii i skutecznie obroniły ją do końca spotkania. W ten właśnie sposób Alicja Rosolska zakończyła udział w turnieju w Tokio i pozostało jej przygotowywać formę do kolejnych turniejów w tym sezonie.

W rozgrywkach singlowych rozegrano trzy spotkania. W pierwszym z nich rozstawiona z „3” Madison Brengle nie miała żadnych problemów z ograniem reprezentantki gospodarzy Nao Hibino. Grająca z dziką kartą Japonka była w stanie urwać Amerykance tylko trzy gemy i bardzo szybko przegrała mecz.

Nieco dłużej na korcie przebywała druga z rozstawionych amerykańskich tenisistek. Christina McHale czyli turniejowa „6” również mierzyła się z Japonką, a jej rywalką była Risa Ozaki, która przebijała się z kwalifikacji. W pierwszym secie widać było różnicę w rankingu bowiem Brengle przegrała tylko jednego gema. Dużo bardziej zacięty był drugi set, w którym Japonka poległa dopiero w samej końcówce. Japonia- USA 0:2.

Druga runda okazała się ostatnią dla rozstawionej z numerem piątym Johany Larsson ze Szwecji. Musiała ona uznać wyższość Yaniny Wickmayer z Belgii. Niżej klasyfikowana z Europejek nie zamierzała jednak tanio sprzedać skóry i postawiła się Szwedce. W pierwszym secie to ona była górą wygrywając w końcówce 7-5. Drugi set to jeszcze trochę łatwiejsze zwycięstwo Wickmayer, która wygrała 6-3 i niespodzianka stała się faktem.