Quebec: Podwójne zwycięstwo Pauli Kanii

PAULA KANIA MISTRZYNI POLSKI W TENISIE

Trwa dobra passa polskich tenisistek w turniejach WTA.

Po zwycięstwie Magdy Linette w Tokio, teraz swój mecz wygrała także Paula Kania.

Polka w pierwszej rundzie turnieju w Quebec zmierzyła się z An-Sophie Mestach. Mecz zaczął się dla Pauli fatalnie ponieważ przegrała dwa otwierające gemy, w tym jeden przy własnym podaniu. Podziałało to jednak na nią mobilizująco i otrzeźwiająco ponieważ natychmiast wzięła się za odrabianie strat. Co ważniejsze zrobiła to bardzo skutecznie. Po chwili na tablicy pojawił się remis, by za chwilę przekształcić się w 4-2 dla Polki. W końcówce seta Kania pewnie wygrała swoje podania i zapisała zwycięstwo w tym secie 6-4.

Mestach nie mogła znaleźć sposobu na agresywnie grającą Sosnowiczankę co kosztowało ją stratę serwisu w trzecim gemie drugiej partii. Polka była coraz lepiej dysponowana i milowymi krokami zbliżała się do kolejnej rundy. W 9 gemie Belgijka nie wytrzymała presji i zakończyła mecz podwójnym błędem serwisowym. Kolejną przeciwniczką Pauli Kani będzie Bułgarka Sesil Karatanczewa. Jest więc szansa na awans Polki do następnych gier.

Paula Kania w parze z Marią Ingoyen udanie zaczęły też rozgrywki deblowe ogrywając Julię Boserup i Nicole Gibbs. Teraz przed nimi walka o półfinał turnieju.

Obrończyni tytułu Mirjana Lucic- Baroni nie miała problemów z awansem do drugiej rundy. Jej rywalka z Kanady skreczowała w drugim secie przy stanie 6-3, 3-1 dla faworytki. Także turniejowa 4 czyli Lucie Hradecka nie miała problemów z przejściem pierwszej przeszkody. Czeszka odprawiła z kwitkiem Donnę Vekić z Chorwacji. W następnej rundzie zagra także Jevgienija Rodina czyli zawodniczka rozstawiona z „7” . Rosjanka bardzo łatwo rozprawiła się z Amerykaną Sachią Vickery. Pierwsza rywalka okazała się za to za mocna dla turniejowej „6” czyli Tatjany Marii z Niemiec, która w trzech setach uległa Amerykance Alexy Glatch.