WTA Tokio: Pierwszy finał Magdy Linette!

Linette Katowice 2

Takie informacje chcielibyśmy przekazywać codziennie!

Magda Linette awansowała do swojego pierwszego w karierze finału w turnieju rangi WTA.

Poznanianka w meczu półfinałowym mierzyła się z Amerykanką Christiną McHale. Od początku widać było, że stawka meczu jest wysoka. Polka grała bowiem nerwowo i w efekcie to Amerykanka wygrała pierwszego seta. Równie źle zaczęła się druga partia. Linette już w pierwszym gemie straciła swoje podanie. Wydawało się, że to ją ostatecznie podłamie i finał jej odjedzie. Nic bardziej mylnego. Magda zauważyła, że nie ma nic do stracenia i zaczęła grać dużo lepiej. Udało jej się szybko odrobić stratę przełamania, a następnie ponownie odebrała rywalce jej serwis. W efekcie drugi set rozstrzygnęła na swoją korzyść 6-4. Była to piękna pogoń zakończona happy endem. W trzecim secie McHale prowadziła 3-2, ale to były jej ostatnie wygrane gemy. Linette zaczęła grać odważniej i bardziej ryzykownie co błyskawicznie przełożyło się na wynik. Polka wygrała 4 gemy z rzędu i awansowała do finału. Jest to jej pierwszy finał w karierze.

Jej finałową rywalką będzie Belgijka Yannina Wickmayer. W swoim półfinale okazała się lepsza w dwóch setach Chorwatki Ajli Tomljanovic. Tylko w pierwszym secie Chorwatka postawiła się Belgijce bowiem do końca walczyła o wygranie seta. W drugim secie przewaga Wickmayer była już zdecydowanie lepsza i wygrała 6-2.