ATP Wiedeń: Kubot w półfinale

kubot melo O2 Londyn

Tradycyjnie już Łukasz Kubot świetnie radzi sobie na halowych kortach w Wiedniu. Po raz kolejny awansował do półfinału i wciąż jest w grze o swój czwarty tytuł tym w mieście.

To właśnie na korcie w stolicy Austrii narodził się jeden z najlepszych debli świata ostatnich lat. Po raz pierwszy razem zagrali Łukasz Kubot i Marcelo Melo. W 2015 roku we wspólnym debiucie zdobyli trofeum, które obronili w kolejnym roku. W zeszłym sezonie przegrali w ćwierćfinale z późniejszymi zwycięzcami Rohanem Bopanną i Pablo Cuevasem. Teraz są głównymi faworytami do wspólnego hat-tricka. Oprócz tego Łukasz wygrywał w Wiedniu także w 2009 roku wspólnie z Olivierem Marachem.

W walce o półfinał rywalami Kubelo byli Rajeev Ram i Nikola Mektić. Amerykanin i Chorwat zaskoczyli wyżej notowanych rywali przełamując ich serwis w trzecim gemie pierwszego seta. Mimo usilnych prób ze strony Polaka i Brazylijczyka w tej partii nie udało się już zniwelować straty. Przy stanie 4-4 w drugiej partii Ram i Mektić mieli małą piłkę setową bowiem wypracowali sobie break pointa. Nie udało im się jednak domknąć pojedynku, a po zmianie stron sami oddali podanie. Kubot i Melo nie zmarnowali okazji i zakończyli seta przy swoim serwisie.

W super tie-breaku faworyci spokojnie zbudowali sobie komfortową przewagę i ostatecznie triumfowali 10-4. Łukasz i Marcelo pozostają niepokonani od przegranej w finale US Open. Od tego czasu zanotowali właśnie 10. zwycięstwo i wciąż mają szansę wygrać trzeci turniej z rzędu. W walce o finał w Wiedniu zmierzą się z Joe Salisburym i Nealem Skupskim.