AO: Niebywały sukces Igi Świątek

Turniej ITF Warsaw Sports Group Open

Warszawianka w II rundzie Australian Open!

Nasza 17 letnia zawodniczka z Warszawy po raz pierwszy w karierze wystąpiła w turnieju głównym Wielkiego Szlema. W swoim pierwszy meczu mierzyła się ze znaczeni wyżej notowaną zawodniczką z Rumunii Aną Bogdan (WTA 82). Dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane. Obie zawodniczki były bardzo skupione i pilnowały swojego podania. W secie to właśnie Idze udało przełamać się rywalkę i to jej łupem padł pierwszy set 6:3. Drugi set dokładnie odwrotnie, nasza zawodniczka przegrała go na korzyść Rumunki 3:6.  Rozstrzygający set stał po wielkim znakiem zapytania, bo Iga przegrywała go już wynikiem 2:4. Przy takim wyniku Iga już niczym nie ryzykowała, postawiła na agresywne zagrania i to się opłaciło. Obróciły się losy spotkania i to nasza 17 letnia zawodniczka ostatecznie triumfowała 6:4.

To niebywały sukces warszawianki. W II rundzie Iga zmierzy się Camilą Grorgi. Trzymamy mocno kciuki za naszą zawodniczkę.
Iga Świątek – Ana Bogdan 6:3, 3:6, 6:4