ATP Barcelona: Porażka Nadala oraz Lopeza

Nadal Monte-Carlo 4

Rafael Nadal oraz Feliciano Lopez odpadli z turnieju Barcelona Open Banc Sabadell.

Rozstawiony w turnieju z numerem 2 Hiszpan Rafael Nadal przegrał w trzeciej rundzie z Włochem Fabio Fogninim (numer 13 w turnieju) 4:6, 6:7(6) i odpadł z turnieju Barcelona Open Banc Sabadell – dla Włocha jest to już drugie z rzędu zwycięstwo w tym sezonie nad Hiszpanem, po triumfie w półfinale turnieju w Rio de Janeiro.
Rafael Nadal triumfował na kortach ziemnych w Real Club de Tenis Barcelona w latach 2005 – 2009 oraz 2011 – 2013.
„Myślę, że dziś zagrałem bardzo solidny tenis. Uderzałem piłki bardzo dobrze w dwóch setach, a kluczem do zwycięstwa było oczywiście wygranie drugiego seta. Uważam, że gdybym przegrał trzeciego seta, trudno by mi się z nim już grało.” – powiedział po meczu Fabio Fognini.
Przeciwnikiem Włocha w ćwierćfinale będzie Pablo Andujar.

Hiszpan Pablo Andujar awansował do ćwierćfinału Barcelona Open Banc Sabadell po zwycięstwie nad swoim rodakiem Feliciano Lopezem (numer 5 w turnieju) 6:3, 6:4 – dla Andujara będzie to pierwszy ćwierćfinał ATP World Tour w tym sezonie.