ATP Brisbane: Federer – Dimitrov w półfinale!

Federer Brisbane 2

Federer awansował do półfinału turnieju w Brisbane, w którym spotka się z Dimitrovem.

Rozstawiony w turnieju z numerem 1 Szwajcar Roger Federer pokonał Australijczyka Jamesa Duckwortha 6:0, 6:1 po 41 minutach gry i awansował do półfinału Brisbane International presented by Suncorp.
Szwajcar przegrał tylko sześć punktów w pierwszym secie oraz wygrał 25 na 30 punktów przy swoim serwisie!

„Jestem bardzo zadowolony z tego jak zagrałem. Grałem agresywnie, dobrze serwowałem i na returnie wywierałem na nim presję od czasu do czasu. Jestem szczęśliwy, ponieważ zachowałem energię oraz nie straciłem dużo nerwów. Wczorajszy mecz był nerwowy oraz ciężki fizycznie, ponieważ to był pierwszy mecz w sezonie.” – powiedział Roger Federer.

Przeciwnikiem Szwajcara w półfinale będzie Bułgar Grigor Dimitrov, który pokonał Słowaka Martina Klizana 6:3, 6:4.
W bezpośredniej rywalizacji prowadzi Federer, który pokonał dwukrotnie Dimitrova… w ćwierćfinale turnieju Swiss Indoors Basel w latach 2013 – 2014!