ATP Brisbane: Raonic z Federerem w finale

Raonic Brisbane 1

Milos Raonic oraz Roger Federer zagrają w finale turnieju w Brisbane.

Kanadyjczyk Milos Raonic pokonał Japończyka Kei Nishikori 6:7 (4), 7:6 (4), 7:6 (4) po 153 minutach gry i awansował do finału turnieju Brisbane International presented by Suncorp. Żaden z tenisistów nie przegrał swojego podania przez całe spotkanie!

Raonic tym samym zrewanżował się Nishikori za dwie ostatnie porażki – w finale turnieju Toray Pan Pacific Open w Tokio oraz w czwartej rundzie US Open w Nowym Jorku.

Dla Kanadyjczyka będzie to 14 finał turnieju rangi ATP World Tour w karierze, a pierwszy od listopada zeszłego sezonu, kiedy w finale BNP Paribas Masters w Paryżu przegrał z Djokovicem.

Rozstawiony w turnieju z numerem 1 Szwajcar Roger Federer awansował do finału turnieju w Brisbane po zwycięstwie nad Bułgarem Grigorem Dimitrovem 6:2, 6:2 po 53 minutach gry.

Dla Szwajcara będzie to drugi z rzędu finał na kortach twardych w Brisbane (w zeszłym sezonie przegrał decydujący mecz z Lleytonem Hewittem) oraz w sumie 125 finał ATP World Tour w karierze (83 zwycięstwa)!

W przypadku zwycięstwa w niedzielnym finale, stanie się również trzecim tenisistą w historii, który wygrał co najmniej 1,000 meczów w karierze.