ATP Buenos Aires: Monaco – Nadal w finale

Monaco Rio 1

Juan Monaco oraz Rafael Nadal zagrają w finale Buenos Aires Open presentado por Buenos Aires Ciudad.

Argentyńczyk Juan Monaco pokonał Hiszpana Nicolasa Almagro 6:3, 6:7(6), 6:4 i awansował do finału Buenos Aires Open presentado por Buenos Aires Ciudad – dla Argentyńczyka będzie to już trzeci w karierze finał turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych w Buenos Aires (porażki w finałach w latach 2007 oraz 2009).
„To był dla mnie kolejny trudny mecz i jestem bardzo zadowolony z tego, że udało mi się wygrać. Chciałam zagrać w finale od długiego czasu, a finał w Buenos Aires jest dla mnie tym bardziej wyjątkowy.” – powiedział po meczu Juan Monaco.

Hiszpan Rafael Nadal (numer 1 w turnieju) awansował do finału Buenos Aires Open presentado por Buenos Aires Ciudad po zwyciestwie nad Argentyńczykiem Carlosem Berlocq 7:6(7), 6:2 – dla Hiszpana będzie to… 93 finał ATP World Tour, ale pierwszy od Roland Garros w zeszłym sezonie!
„Serwowałem zbyt krótko w pierwszym secie, a Berlocq był bardzo agresywny. W drugim secie byłem bardziej agresywny oraz dynamiczny w swoich uderzeniach. Jestem zadowolony ze zwycięstwa.” – powiedział po meczu Rafael Nadal.
Hiszpan w przypadku zwycięstwa w Buenos Aires, wyrówna rekord Guillermo Vilasa pod względem liczby tytułów ATP World Tour na kortach ziemnych (46)!