ATP Finals: Kubot ekspresem w finale

kubot melo smi londyn

64 minuty – dokładnie tyle w półfinałowym pojedynku na korcie walczyć musieli Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Po pokazie siły, zwłaszcza w pierwszym secie zameldowali się w finale.

Łukasz Kubot podąża ścieżką, którą dwa lata temu wygraną w Singapurze wytyczyła Agnieszka Radwańska. Do celu, który podsumuje fantastyczny sezon pozostało już tylko jedno zwycięstwo.

Półfinałowymi rywalami najlepszych deblistów 2017 roku byli Michael Venus i Ryan Harrison, którzy sensacyjnie wygrali tegoroczny Roland Garros po drodze eliminując swoich dzisiejszych rywali. W sobotnie popołudnie stanowili jednak tło dla swoich rywali. Kubot i Marcelo Melo zaczęli piorunująco. Świetna dyspozycja na returnie szybko doprowadziła do wyniku 4-0. Nowozelandczyk i Amerykanin nie znaleźli recepty na serwis przeciwników i zdołali ugrać tylko jednego gema. Totalna dominacja.

Obraz gry zmienił się w drugim secie. Venus i Harrison nie mieli już do stracenia i zdecydowanie poprawili swoją grę. Wydarzenia na korcie nabrały bardziej wyrównanego charakteru. Trwała walka gem za gem, ale przewaga cały czas była po stronie najwyżej rozstawionych zawodników. Był tylko jeden moment, w którym mogli poczuć zagrożenie przy swoim serwisie, ale Marcelo Melo utrzymał podanie. Dużo bardziej męczyć musieli się Venus i Harrison. W końcu w samej końcówce nie wytrzymali presji i dali się przełamać. Nie nastąpił nagły zwrot akcji i obniżenie jakości serwisu Polaka i Brazylijczyka. Mecz dobiegł więc końca i do finału awansowali faworyci. Nowozelandczykowi i Amerykaninowi nie pomogły trzy zwycięstwa w grupie.

Przed Kubotem i Melo 10. w tym sezonie finał. Do tej pory wygrali 6 z nich, w tym ten najważniejszy – na Wimbledonie.