ATP Halle: 5. finał Kubota

kubot melo halle

Dopiero kończy się pierwsza połowa roku, a Łukasz Kubot ma już na koncie pięć finałów turniejów ATP World Tour. O swój trzeci tytuł powalczy w niedzielę w Halle.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie przegrali jeszcze w tym roku meczu na trawie. W Den Bosch cieszyli się z trofeum, a w Halle są już tylko jeden krok od kolejnego tytułu. Przeprawa półfinałowa była jednak bardzo ciężka. Fabrice Martin i Albert Ramos postawili najwyżej rozstawionej parze bardzo trudne warunki.

W pierwszym secie żaden z duetów nie potrafił odskoczyć i cały czas wynik oscylował wokół remisu. Przy 6-5 Kubot i Melo mieli piłkę setową, ale jej nie wykorzystali co zemściło się w tie-breaku. W drugiej partii Polak i Brazylijczyk prowadzili 4-2, ale ich rywale wygrywając trzy gemy z rzędu postawili się w komfortowej sytuacji na wygranie meczu. Faworyci utrzymali jednak nerwy na wodzy i doprowadzili do kolejnego tie-breaka. W nim przegrywali już 0-2, ale ostatecznie przedłużyli swoje szanse na finał.

W super tie-breaku dominował faworyzowany duet. Polsko-brazylijska para zdobyła prowadzenie 5-1 i spokojnie do końca kontrolowała mecz kończąc go już przy pierwszej okazji. Dla Kubota i Melo to 5 wspólny finał w tym roku, w tym drugi na trawie. Do tej pory wygrali trzy tytuły, po jednym na każdej nawierzchni. Muszą jednak poczekać na swoich finałowych rywali ponieważ mecz Ram/Klaasen – A. Zvererv/M. Zverev odbędzie się w sobotę.