ATP Halle awans Kubota i Melo

kubot wygrana

Matkowski odpada, WTA Majorka Rosolska w ćwierćfinale

Po dwa przełamania w każdym z setów i w 70 minut Polak i Brazylijczyk są w ćwierćfinale turnieju w Halle.  Kubot/Melo – Erlich/Monroe 6:3, 6:4
Mniej szczęścia miał Marcin Matkowski, który w parze z Middelkoop nie dali rady duetowi Mirny/Oswald. Mecz zakończył się wynikiem Mirny/Oswald – Matkowski/Middelkoop 7:5, 7:6(4)
Debel kobiet
WTA Majorka
Rosolska/Spears – Moore/Olmos 7:5, 5:7, 12-10 Niezwykłe zacięty mecz, każdy set rozstrzygany w końcówce. Polka i Amerykanka zwyciężyły po obronie piłki meczowej w super tie breaku 12-10.