ATP Indian Wells: Dimitrov, Sock w 3 rundzie

Dimitrov Indian Wells 1

Grigor Dimitrov oraz Jack Sock awansowali do 3 rundy w BNP Paribas Open w Indian Wells.

Rozstawiony w turnieju z numerem 11 Bułgar Grigor Dimitrov pokonał Australijczyka Nicka Kyrgiosa 7:6((2), 3:6, 7:6(4) i awansował do trzeciej rundy BNP Paribas Open w Indian Wells.
„To jest początek sezonu, więc ciągle staram się znaleźć swoją grę. Myślę, że zajmie mi jeszcze trochę czasu, żebym w końcu znalazł swój rytm gry. Przyjeżdżając teraz na każdy turniej, czuję się pewniejszy siebie – moja gra jednak musi się trochę poprawić.” – powiedział po meczu Grigor Dimitrov.
Przeciwnikiem Bułgaraw trzeciej rundzie będzie rozstawiony w turnieju z numerem 17 Hiszpan Tommy Robredo, który pokonał Andreya Golubeva 6:4, 6:7(5), 6:4.

Amerykanin Jack Sock pokonał rozstawionego w turnieju z numerem 33 Luksemburczyka Gillesa Mullera 3:6, 6:3, 7:6(7) po 143 minutach gry – Amerykanin w trzecim secie obronił jedną piłkę meczową.
„Czuję się dobrze. Mówiłem przed turniejem, że naprawdę bardzo dobrze się czuję fizycznie i psychicznie w ostatnim czasie – spowodowane to jest przerwą oraz 8-9 tygodniowym okresem przygotowawczym.” – powiedział po meczu Jack Sock.
Przeciwnikiem Amerykanina w trzeciej rundzie będzie Hiszpan Roberto Bautista Agut, który pokonał Denisa Istomina 6:4, 6:3.