ATP Kitzbuhel: Będzie polski finał?

Kubot AO 2

Na szwajcarskich kortach może dojść do niespotykanej rzeczy.

W finale mogą zmierzyć się (wraz ze swoimi partnerami) Mariusz Fyrstenberg i Łukasz Kubot. Od potencjalnego finału dzielą Polaków już tylko pojedyncze zwycięstwa!

Trudniejszą przeprawę w ćwierćfinale miał Fyrstenberg w parze z Santiago Gonzalezem. Zmierzyli się oni bowiem z Joao Sousą i Jirim Veselym. Pierwszy set pokazał jak trudne zadanie czeka Polaka i Argentyńczyka bo rywale w kluczowym momencie osiągnęli przewagę przełamania i wygrali pierwszego seta 5-7. W drugiej odsłonie Mariusz z Gonzalezem zagrali skuteczniej co pozwoliło im odrobić straty dzięki zwycięstwu 6-4. O losach meczu mieliśmy się przekonać w decydującym secie. Nie był on równie zacięty jak całe spotkanie ponieważ polsko-argentyński duet awansował do półfinału po wygranej 10-5.

Łukasz Kubot w parze z Niemcem Andre Begemannem trafili w ćwierćfinale na hiszpańsko-argentyński duet Daniel Gimeno- Traver/ Diego Schwartzman. W pierwszym secie walka toczyła się gem, za gem, a żadna ze stron nie zamierzała odpuścić. Gimeno i Schwartzman szybko zdobyli przewagę breaka (2 gem meczu), ale równie szybko ją stracili. Niedługo potem nastąpiła powtórka z rozrywki, ale wyżej notowani Kubot/Begemann nie pozwolili uciec rywalom i o wszystkim musiał zadecydować 13 gem. W nim faworyci nie zawiedli i wygrali go do 5. To co wydarzyło się w drugim secie można określić jako deklasacja. Polak z Niemcem oddali rywalom tylko jednego gema i pewnie zameldowali się w półfinale.

Jeśli Fyrstenberg/Gonzalez i Kubot/Begemann pokonają najbliższych rywali to zmierzą się ze sobą w finale! Trzymajmy kciuki za naszych zawodników!

ATP Kitzbuhel: Ćwierćfinał gry podwójnej

M. Fyrstenberg /S. Gonzalez (3) – J. Souza/ J. Vesely 5-7, 6-4, 10-5

Ł. Kubot/ A. Begemann (2) – D. Gimeno-Traver/ D. Schwartzman 7-6 (5), 6-1

Autor: michaldinho