ATP Madryt: Hurkacz pokonał de Minaura

hurkacz madryt

W pięknym stylu swój występ w głównej drabince Mutua Madrid Open rozpoczął Hubert Hurkacz. Polak bardzo pewnie pokonał australijską nadzieję – Alexa de Minaura.

W Madrycie Hubert Hurkacz zdecydowanie jest „w gazie”. Swój występ rozpoczął bowiem od kwalifikacji, w których pokonał Marcela Granollersa i Roberto Carballesa Baenę. Po starciach z hiszpańską armadą nastał czas na mecz z nadzieją australijskiego tenisa – Alexem de Minaurem. Starcie to zapowiadało się ekscytująco ponieważ ich jedyne dotychczas spotkanie było tenisową bitwą zakończoną w trzech setach.

Od początku meczu Hubert imponował swoją grą. Posyłał mocne bardzo mocne piłki lokowane bardzo głęboko w korcie Australijczyka. Dodatkowo bardzo agresywnie prezentował się na returnie. Na efekty nie trzeba było dużo czekać bowiem przełamanie na konto Polaka powędrowało już w drugim gemie. De Minaur nie był w stanie zagrozić naszemu reprezentantowi podczas jego gemów serwisowych. Przez całego seta nie wypracował sobie ani jednej okazji do wyrównania i nie dał rady odrobić straty. Pierwszy set powędrował więc do Polaka w stosunku 6-3.

Obraz gry nie zmienił się w drugiej partii. Wracający do rywalizacji po kontuzji de Minaur początkowo nie prezentował się najgorzej. W piątym gemie jednak ponownie dał się przełamać i jego sytuacja z każdą kolejną piłką była coraz gorsza. Hubert nadal grał bardzo pewnie, przy swoim serwisie był nie do ruszenia. Pierwsze okazje do zakończenia meczu pojawiły się przy stanie 5-3 dla wrocławianina, ale podopieczny Lleytona Hewitta tym razem jeszcze się obronił. Co się odwlecze to nie uciecze. 10 gema Hurkacz zaczął od dwóch wygrywających podań czym skutecznie ustawił sobie cały jego przebieg. Mecz zakończył smeczem. Premierowe zwycięstwo w Madrycie oznacza, że Polak jest już pewny tego, że w poniedziałkowym rankingu ATP zadebiutuje w TOP 50.

O bilet do III rundy Hubert powalczy z jednym z zawodników, z którymi już w tym sezonie rywalizował. Z Borną Coriciem przegrał w Monte Carlo, a Lucasa Pouille pokonał w Indian Wells.