ATP Madryt: Kubot znowu zwycięża!

kubot melo

Łukasz Kubot znowu to zrobił! W pięknym stylu triumfował w turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie.

Przez całą dotychczasową karierę Łukasz Kubot nie wygrał żadnego turnieju rangi ATP Masters 1000. W 2017 roku zrobił to już dwukrotnie potwierdzając, że ten sezon może należeć do niego. Czy wraz z Marcelo Melo stają się właśnie głównymi faworytami w Roland Garrosie?

Finałowymi przeciwnikami Kubota i Melo byli Nicolas Mahut i Edouard Roger-Vasselin. Od początku to wyżej rozstawiona para zbudowała przewagę. Francuzi mimo, że przegrywali 2-4 nie złożyli broni i wyrównali. Od stanu 5-5 zanotowali jednak przestój, który kosztował ich nie tylko seta, ale i cały mecz. Polak i Brazylijczyk wygrali 5 gemów z rzędu wychodząc na prowadzenie w meczu i mając przewagę breaka w drugim secie. Mahut i Roger-Vasselin nie zdołali odrobić strat, rywale dali im tylko jedną okazję, ale Melo zażegnał zagrożenie skutecznym serwisem.

To drugi tegoroczny tytuł Kubota i Melo, również drugi w zawodach rangi ATP Masters 1000. W nagrodę awansowali na pierwsze miejsce w rankingu deblowym Race to London. Jeśli utrzymają dotychczasową formę to szybko zapewnią sobie awans do kończącego sezon turnieju Masters. Kubot wróci też to TOP 10 rankingu deblistów. Polak i Brazylijczyk triumf w stolicy Hiszpanii zadedykowali swoim mamom ze względu na obchodzony w Brazylii Dzień Matki. Mama Marcelo Melo miała ostatnio problemy zdrowotne dlatego ten tytuł będzie dla niej wspaniałym prezentem. Teraz przed nimi start w Rzymie w kolejnym turnieju z rangą Masters 1000.