ATP Marsylia: Monfils, Thiem w 2 rundzie

Thiem Marsylia 1

Gael Monfils oraz Dominic Thiem awansowali do kolejnej rundy turnieju Open 13 w Marsylii.

Rozstawiony w turnieju z numerem 7 Francuz Gael Monfils pokonał Rosjanina Alexandra Zvereva 6:1, 7:6(12) i awansował do ćwierćfinału w turnieju Open 13 w Marsylii – Francuz w drugim secie obronił pięć piłek setowych!
„Jestem zadowolony, że wygrałem w dwóch setach – to bardzo dobre jest dla mojej pewności siebie. Alexander jest bardzo utalentowanym tenisistą i nie byłem zaskoczony tym, jak zagrał w drugim secie. Spodziewałem się trudnego meczu.” – powiedział po meczu Gael Monfils.

Austriak Dominic Thiem pokonał Portugalczyka Joao Souse 7:6(6), 6:4 i awansował do drugiej rundy turnieju Open 13, który rozgrywany jest na kortach twardych w Marsylii.
„To był bardzo wyrównany mecz. Nie mam jeszcze pewności siebie w grze, ponieważ mam bardzo słaby początek sezonu. Jestem szczęśliwy ze zwycięstwa.” – powiedział po meczu Dominic Thiem.
Przeciwnikiem Austriaka w drugiej rundzie będzie zwycięzca meczu Jerzy Janowicz – David Goffin.