ATP Rio: Fognini oraz Souza w 2 rundzie

Fognini Sao Paulo 1

Fabio Fognini oraz Joao Souza awansowali do 2 rundy turnieju w Rio de Janeiro.

Rozstawiony w turnieju z numerem 4 Włoch Fabio Fognini pokonał Czecha Jiri Vesely 1:6, 7:6(7), 6:1 i awansował do drugiej rundy Rio Open presented by Claro – Włoch w drugim secie obronił trzy piłki meczowe przy stanie 3:6 w tie-breaku!
„To był dziwny mecz – było bardzo ciężko, ponieważ grałem strasznie źle od początku meczu. W drugim secie prowadziłem 5:3 i miałem serwis, ale przegrałem tego gema. Trzeci set był również ciężki dla nas obu, ale chyba bardziej dla niego – miał szanse na zwycięstwo, których nie wykorzystał. To był bardzo ciężki psychicznie mecz.” – powiedział po meczu Fabio Fognini.
Przeciwnikiem Włocha w drugiej rundzie będzie Hiszpan Pablo Andujar, który pokonał Włocha Paolo Lorenzi 3:6, 6:0, 6:3.

Do drugiej rundy Rio Open presented by Claro awansował Brazylijczyk występujący w turnieju dzięki „dzikiej karcie” – Joao Souza, który pokonał Argentyńczyka Facundo Arguello 6:2, 6:1.
Brazylijczyk w zeszłym tygodniu dotarło trzeciego w karierze półfinału ATP World Tour na kortach ziemnych w Sao Paulo (porażka z Vannim).
Przeciwnikiem Souzy w drugiej rundzie będzie Blaz Rola, który pokonał Leonardo Mayera.