ATP Sydney: Kukushkin – Troicki w finale

Kukushkin Sydney 1

Mikhail Kukushkin oraz Victor Troicki zagrają w finale Apia International Sydney.

Reprezentant Kazachstanu Mikhail Kukushkin (numer 66 ATP) pokonał rozstawionego w turnieju z numerem 5 Argentyńczyka Leonardo Mayera 6:4, 6:4 po 102 minutach gry i awansował do finału Apia International Sydney.

„Dobrze jest rozpocząć sezon od awansu do finału i wygrania tylu meczów z rzędu. Czerpię radość ze swojego pobytu w Sydney oraz tego, że gram na dobrym poziomie w dobrym turnieju. Nie spodziewałem się tego, ale jestem bardzo zadowolony ze swojej gry oraz wyników.” – powiedział po meczu Mikhail Kukushkin.

Dla Kazacha będzie to trzeci w karierze finał turnieju rangi ATP World Tour, po St Petersburg (2010) oraz Moskwie (2013).

Serb Victor Troicki (numer 92 ATP) awansował do finału Apia International Sydney po zwycięstwie nad Luksemburczykiem Gillesem Mullerem 6:2, 6:4 po 64 minutach gry.

Dla Serba jest to pierwszy finał ATP World Tour od 2011 roku, kiedy w Moskwie przegrał z Janko Tipsarevicem. W tym samym roku, Victor Troicki dotarł również do finału Apia International Sydney (porażka z Gillesem Simonem).