ATP Szanghaj: Cilić i del Potro grają dalej

cilić szanghaj

Największe gwiazdy na kort w Szanghaju wyjdą dopiero dzisiaj. Nie oznacza to jednak, że chińskim kibicom nie zaprezentowali się już świetni zawodnicy. Udanie występ rozpoczął za to Marcin Matkowski.

Swój mecz wygrał Marin Cilić. Chorwat od lat należy do ścisłej czołówki, a w tym roku grał przecież w finale Wimbledonu. To zdecydowanie najgłośniejsze nazwisko wtorkowych zmagańJego rywalem był Kyle Edmund. Brytyjczyk postawił utytułowanemu rywalowi trudne warunki, zwłaszcza w drugim secie. W tie-breaku górą było jednak doświadczenie Cilicia, który rozstrzygnął go 5, a cały mecz w dwóch setach.

Nieco łatwiejszą przeprawę miał Juan Martin del Potro. Po drugiej stronie siatki stanął nieprzewidywalny przedstawiciel pokolenia Next Gen – Andrey Rublev. Obycie i ogranie na zawodowych kortach Argentyńczyka było jednak widoczne. Nieopierzony w boju Rosjanin przegrał wyraźnie mimo, że w rankingu nie dzieli go od del Potro wiele miejsc. Delpo wygrał i spokojnie mógł czekać na to czy jego rodacy awansują na piłkarski mundial.

Wtorek to w ogóle był ciężki dzień dla młodzieży. Oprócz Rubleva swoje mecze przegrali: Denis Shapovalov, Hyeon Chung, Lucas Pouille i Nick Kyrgios. Największymi niespodziankami są porażki dwóch ostatnich. Australijczyk przegrał jednak z kontuzją, a Francuz nieoczekiwanie poległ z weteranem z Włoch – Fabio Fogninim.

W meczu Johna Isnera tradycyjnie oglądaliśmy emocje związane z tie-breakami. W pierwszym secie Amerykanin dał się przełamać Dusanovi Lajoviciowi, ale w kolejnych udowodnił, że emocje związane z trzynastymi gemami to dla niego chleb powszedni.

W grze podwójnej dobrze zaprezentował się Marcin Matkowski. Wraz z Aisamem-Ul-Haq-Qureshim pokonali 6-4, 6-2 Adriana Mannarino i Benoite Paire’a.