ATP: trzy polskie finały!

kubot wimbledon

Piękna sobota dla polskiego tenisa w wykonaniu męskim. Trzech naszych reprezentantów awansowało do finałów turniejów, w których startują. Zwłaszcza dla Huberta Hurkacza jest to wyjątkowy dzień.

W turnieju ATP Masters 1000 po raz kolejny świetnie zaprezentował się Łukasz Kubot. Wraz z Marcelo Melo jak burza idą przez turniej w paryskiej hali Bercy. Do tej pory nie przegrali jeszcze seta, a ich zwycięstwa są przekonujące. Ich półfinałowymi ofiarami byli: Jamie Murray i Bruno Soares czyli jedna z najlepszych par na świecie. Niestety dla Brytyjczyka i Brazylijczyka trafili oni na najlepszą parę tego sezonu Kubot i Melo potwierdzili swoją świetną dyspozycję w 2017 roku i nie dali rywalom większych szans. W pierwszym secie triumfowali z przewagą jednego przełamania, a w drugim ich przewaga była jeszcze większa. Ostatecznie wynik 6-4, 6-2 dał im zasłużony awans do finału turnieju. Dla Łukasza Kubota oznacza to, że w poniedziałek będzie nowym liderem światowego rankingu!

Nasi zawodnicy świetnie radzą sobie także w turniejach challengerowych. W niemieckim Eckental do finału awansował Jerzy Janowicz. W półfinale po ciężkim boju pokonał Matthiasa Bachingera. Najbardziej zacięty był pierwszy set, który Niemiec rozstrzygnął na swoją korzyść dopiero po rozegraniu 22 punktów w tie-breaku. Później jednak zaczęła się zarysowywać przewaga Polaka, który znalazł sposób na złamanie Niemca. Uczynił to w każdym z pozostałych setów co pozwoliło mu wygrać i awansować do finału. O tytuł powalczy z Maxymilianem Martererem.

Najwięcej radości sprawił kibicom jednak Hubert Hurkacz. Janowicz i Kubot wcześniej grali już w finałach, a dla Wrocławianina to największy wynik w karierze. W półfinale skutecznie zrewanżował się Blazovi Kavciciovi za porażkę w zeszłym tygodniu w Suzhou. W pierwszym secie o wyniku decydował tie-break, a w drugim decydujący cios Polak zadał w samej końcówce. Dzięki temu zwycięstwu awansuje na najwyższe miejsce w swojej dotychczasowej karierze. Na razie będzie mniej więcej na 262 pozycji, ale jeśli pokona Radu Albota będzie powyżej 230 miejsca.