ATP Winston Salem – pierwsze rozstrzygnięcia

Groth Brisbane 1

Tenisiści rozpoczęli swoje zmagania w turnieju Winston Salem Open…

Bliski odpadnięcia był Australijczyk Sam Groth, który mierzył się z Jaredem Donaldsonem. Osiemnastoletni zawodnik otrzymał od organizatorów dziką kartę i był bardzo blisko sprawienia sporej niespodzianki. Wszystkie sety kończyły się tie-breakiem, w pierwszej partii triumfował Donaldson, kolejne padły już łupem Grotha, ale w drugiej musiał on bronić piłek meczowych. Odpadnięcie było bardzo blisko również przez to, że w obu wygranych setach Groth musiał odrabiać stratę przełamania.

Trudną przeprawę miał też Hyeon Chung. Jego przeciwnik, James Ward, jest obecnie sklasyfikowany na 134 pozycji rankingu ATP, ale prawie udało mu się awansować do drugiej rundy. Pierwszy set wygrał Brytyjczyk 7:6, w drugim przełamał swojego rywala i serwował, aby osiągnąć prowadzenie 5-3, co dałoby mu dobrą pozycję do wygrania meczu.  Od tego momentu przegrał jednak sześć gemów z rzędu. Chung zwyciężył ostatecznie kolejne partie 6:4, 6:3.

W pozostałych spotkaniach Yen-Hsun Lu odesłał do domu Robina Hasse wynikiem 7:6, 6:2.
Diego Schwartzman tylko w drugim secie miał problemy z pokonaniem Daniela Gimeno-Travera. Po zdobyciu pierwszej partii 6:4, w drugiej konieczne było rozegrania tie-breake’a, który na swoją korzyść rozstrzygnął Argentyńczyk.
Do następnej rundy awansował też Santiago Giraldo. Jego przeciwnik, Steve Darcis, przy stanie 0:2 poddał mecz z powodu kontuzji.
W trzech setach swoje spotkanie wygrał Mikhail Kukushkin, który w meczu z Nicolasem Mahut po zdobyciu pierwszego seta 6:4, przegrał w następnym 6:7. Ostatnia partia nie pozostawiła złudzeń co do zwycięzcy i zakończyła się wynikiem 6:0 dla reprezentanta Kazachstanu.