ATP Winston Salem: świetne mecze Janowicza i Kubota

Janowicz RG 1

Simon poza turniejem

Już w drugiej rundzie turnieju doszło do sporej niespodzianki. Najwyżej rozstawiony tenisista – Giles Simon przegrał po trzech tie-breake’ach z Aljazem Bedene. Pierwsza partia należała do Francuza, jednak w kolejnych triumfował już jego rywal. W trzecim secie Simon miał okazję wygrać spotkanie, kiedy serwował przy stanie 5-4, ale Bedene zdołał odwrócić losy meczu na swoją korzyść.

W następnej rundzie reprezentant Wielkiej Brytanii zmierzy się z Pierrem-Hugues Herbertem, który pokonał Marcosa Baghdatisa 6:3, 2:6, 7:5. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Jerzy Janowicz. Polak mierzył się z Lukasem Rososelm, ale nie miał większych problemów ze zwycięstwem. Trzeba pochwalić skuteczną grę przy własnym serwisie. Na sześć break pointów Janowicz obronił wszystkie, dokładając do tego trzy przełamania na własną korzyść. Jego kolejnym rywalem będzie Kevin Anderson. Zawodnik z RPA walczył z Mikhailem Kukushkinem. Po stracie pierwszej partii 4:6, Anderson wygrywał już 6:2, 6:3.

Trudne spotkanie ma za sobą Jo-Wilfried Tsonga. Jego przeciwnikiem był Denis Istomin. Francuz osiągnął bardzo wysoki procent pierwszego serwisu (88%), ale nieoczekiwanie stracił pierwszego seta 5:7. Dalej to Tsonga przejął inicjatywę i triumfował w kolejnych partiach 6:4, 6:1. W następnej rundzie czeka już na niego Steve Johnson, który wygrał z Samem Grothem 6:4, 6:7, 6:1. Kolejną parę stworzyli Pablo Carreno-Busta i Simone Bolelli. Hiszpan pokonał 6:4, 6:4 Jao Sousę. Włoch natomiast musiał bronić trzech piłek meczowych w spotkaniu z Samem Querreyem. Zdołał jednak wygrać 7:6, 6:7, 7:6.

Hyeon Chung łatwo poradził sobie z Benoit Pairem. Francuz nie miał dobrego dnia i przegrał 1:6, 4:6. Yen-Hsun Lu natomiast wygrał 6:3, 6:3 z Guillermo Garcią Lopezem. Dużo problemów z Francesem Tiaffoe miał Thomaz Bellucci. Brazylijczyk wygrał pierwszego seta 6:3, ale w drugim ugrał zaledwie dwa gemy i o wyniku musiała decydować ostatnia partia. Zakończyła się tie-breakiem wygranym przez Bellucciego. Jego rywalem będzie Jiri Vesely. Czech pokonał Martina Klizana w dwóch setach, zakończonych kolejno 6:3, 6:3.

Wielu emocji dostarczyli widzom Theymuraz Gabashvilli i Thanasi Kokkinakis. Młody Australijczyk bronił się przed porażką, ale o sukcesie jego rywala decydowało opanowanie w najtrudniejszych momentach meczu, który zakończył się wynikiem 7:6, 6:7, 7:6 dla Gabashvilliego. W następnej rundzie zmierzy się on z Malekiem Jazirim. Tunezyjczyk nieoczekiwanie pokonał Viktora Troickiego 6:4, 4:6, 6:4. Swojego rywala poznał wreszcie Borna Coric. Będzie nim Diego Schwartzman, który odprawił do domu Pablo Andujara i zwyciężył 4:6, 7:5, 7:5.

W turnieju deblowym dobrze zaprezentowali się Łukasz Kubot i Daniel Nestor. Pewnie wygrali z parą Jiri Vesely/ Oliver Marach. Spotkani zakończyło się wynikiem 6:3, 7:6.