ATP Zagrzeb: Troicki, Baghdatis w 2 rundzie

Troicki Sydney 1

Victor Troicki oraz Marcos Baghdatis awansowali do 2 rundy turnieju PBZ Zagreb Indoors.

Rozstawiony w turnieju z numerem 7 Serb Victor Troicki pokonał Ukraińca Ilya Marchenko 4:6, 7:6 (3), 7:6 (3) po 158 minutach gry i awansował do drugiej rundy turnieju PBZ Zagreb Indoors – dla Serba jest to już ósme zwycięstwo w tym sezonie (na początku roku triumfował w turnieju Apia International Sydney).

„Spodziewałem się trudnego meczu. Nie byłem wystarczająco zrelaksowany i nie jestem zadowolony z tego jak zagrałem. Walczyłem jednak cały czas i jestem zadowolony ze zwycięstwa. Póki co to nie mam żadnych punktów do obrony w tej części sezonu, lubię grać na twardych nawierzchniach i nie mogę się doczekać kolejnych turniejów.” - powiedział po meczu Victor Troicki.

Przeciwnikiem Serba w drugiej rundzie będzie Japończyk Go Soeda, który pokonał Niemca Matthiasa Bachingera 7:6 (4), 7:5.

Do drugiej rundy PBZ Zagreb Indoors awansował również Cypryjczyk Marcos Baghdatis, która pokonał Chorwata Toni Androica 6:7 (3), 6:2, 6:3 – Cypryjczyk to zwycięzca turnieju w Zagrzebiu w sezonie 2007.

„Jestem zmęczony, ale udało mi się znaleźć drogę do zwycięstwa. W drugim secie zacząłem grać więcej serwis-wolej, a on tego nie lubił.”- powiedział po meczu Marcos Baghdatis.

Przeciwnikiem Cypryjczyka w drugiej rundzie będzie rozstawiony w turnieju z numerem 1 – Chorwat Ivo Karlovic.