Australian Open: Federer oraz Dimitrov w 2 rundzie

Federer AO 20

Roger Federer oraz Grigor Dimitrov awansowali do drugiej rundy Australian Open.

Rozstawiony w turnieju z numerem 2 Szwajcar Roger Federer pokonał reprezentanta Chińskiego Tajpej Yen-Hsun Lu 6:4, 6:2, 7:5 i awansował do drugiej rundy w Australian Open – Szwajcar nigdy nie przegrał w Melbourne Park w pierwszej rundzie (dochodził do półfinału… 11 razy z rzędu!) i w sumie triumfował tutaj cztery razy – 2004, 2006, 2007 oraz 2010.
Dwa tygodnie temu Roger Federer zdobył swój 83 tytuł ATP World Tour w karierze triumfując w turnieju Brisbane International presented by Suncorp.
„Myślę, że grałem bardzo dobrze w kilku pierwszych setach. Trzymałem swój serwis bardzo pewnie. Mój przeciwnik zaczął grać lepiej w trzecim secie, co uczyniło go bardziej interesującym.” – powiedział po meczu Roger Federer.
Przeciwnikiem Szwajcara w drugiej rundzie będzie Włoch Simone Bolelli, który pokonał Juana Monaco 6:3, 3:6, 6:3, 6:1.

Rozstawiony w turnieju z numerem 10 Bułgar Grigor Dimitrov awansował do drugiej rundy Australian Open po zwycięstwie nad Niemcem Dustinem Brownem 6:2, 6:3, 6:2 po 69 minutach gry.
Bułgar w zeszłym sezonie dotarł w Melbourne Park do swojego pierwszego w karierze ćwierćfinału w turnieju Wielkiego Szlema (porażka Rafaelem Nadalem) – w sumie jest to już piąty z rzędu start Dimitrova na kortach twardych w Melbourne.
Przeciwnikiem Bułgara w drugiej rundzie będzie Lukas Lacko, który pokonał Maximo Gonzaleza 4:6, 6:2, 7:5, 6:7(4), 6:1.