Australian Open: Venus pokonała Agnieszkę Radwańską

Williams Venus AO 1

Venus Williams pokonała Agnieszkę Radwańską i zagra w ćwierćfinale Australian Open.

Rozstawiona w turnieju z numerem 18 Amerykanka Venus Williams pokonała Agnieszkę Radwańską 6:3, 2:6, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału Australian Open – dla byłej liderki rankingu WTA Tour jest to pierwszy ćwierćfinał w Wielkim Szlemie od roku 2010, kiedy dotarła do półfinału US Open (porażka z Kim Clijsters).

„Pierwszy set nie był łatwy – to było 6:3, ale trwał prawie godzinę. W drugim secie ona zaczęła grać dużo lepiej. W trzecim secie udało mi się wejść w odpowiedni trans – chciałam po prostu za wszelką cenę wygrać ten mecz” – powiedziała po meczu Venus Williams.

Przeciwniczką Amerykanki w ćwierćfinale będzie jej rodaczka Madison Keys.

Amerykanka Madison Keys pokonała swoją rodaczkę Madison Brengle 6:2, 6:4 i również awansowała do ćwierćfinału Australian Open – dla Keys jest to pierwszy w karierze ćwierćfinał w turnieju Wielkiego Szlema!

„To jest wspaniałe uczucie. Moja mama przed turniejem napisała mi, że to mój ostatni Wielki Szlem, w którym wystąpię jako nastolatka. To jest po prostu niesamowite.” – powiedziała po meczu Madison Keys.