Austriacy zawiedzeni w Kitzbuhel

Kohlschreiber Halle 1

Nie tylko dla Polaków piątek nie okazał się szczęśliwym dniem podczas turnieju w Kitzbuhel.

Nie pocieszeni mają prawo być też kibice gospodarzy.

Wszystko przez półfinałowe starcie w singlu między rozstawionym z numerem 1 Dominikiem Thiemem, a Phillipem Kohlschreiberem z Niemiec. Zawodnik z Austrii jak i jego kibice liczyli, że po raz trzeci z rzędu uda mu się wygrać turniej na własnym terenie. To co stało się z faworytem turnieju w pierwszym secie jest wręcz niewyobrażalne. Niemiec zrobił z nim co chciał, a że chciał dużo to nie dał rywalowi żadnych szans. Wynik 0-6 całkowicie zszokował widzów tego meczu.  Nadzieja na zwycięstwo wróciła jednak w drugim secie gdy gra stała się zdecydowanie bardziej wyrównana, a rozstrzygnięcie zapadło dopiero w tie-breaku. Kibice wstrzymali oddech gdy Thiem miał piłkę setową, ale po chwili musieli wydać z siebie tylko jęk rozpaczy bo Kohlschreiber nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Tym samym została przerwana świetna passa 10 kolejnych zwycięstw Thiema, które dały mu zwycięstwa w Umagu i Gstaad.

W drugim półfinale rewelacyjny francuski kwalifikant Paul-Henri Mathieu mierzył się z chcącym powrócić do światowej czołówki Nicolasa Almagro. Faworytem tego meczu, mimo niższego rankingu wydawał się być Hiszpan. Na szczęście tenis potrafi zaskakiwać i tym razem było podobnie. W pierwszym secie mecz był dość wyrównany, a o jego zwycięstwie zdecydowało to, że Francuz zanotował jedno, ale kluczowe przełamanie więcej- 6-4 i Mathieu był o krok od finału. Kolejny krok wykonał w drugim secie. Ponownie okazał się lepszy o jedno przełamanie od Hiszpana, który w przeszłości był nawet 10 rakietą świata. Pokazuje to jak duży sukces osiągnął Paul-Henri Mathieu. Trwa jego piękny sen, a przed nim jeszcze tylko finałowe starcie z Phillipem Kohlschreiberem.