Bogota: Karlovic odpada w półfinale

karlovic serwis

Półfinałowe rozstrzygnięcia w Bogocie

Bardzo emocjonujące były półfinałowe mecze turnieju Claro Open, który odbywa się w stolicy Kolumbii- Bogocie.

W pierwszej parze zmierzyli się rozstawiony z trójką Adrian Mannarino (33 ATP) i turniejowa „jedynka” Ivo Karlovic (23 ATP). Był to mecz, w którym dosłownie decydowały pojedyncze akcje. Olbrzymim atutem obydwu zawodników był serwis ponieważ w całym meczu nie było ani jednego przełamania. W obu setach o zwycięstwie decydować musiały tie-breaki. W nich minimalnie lepszy okazywał się Francuz, który rozstrzygał te gemy 7-5 na swoją korzyść.

Nie mniej zacięty był drugi półfinał. Jego aktorami byli Bernard Tomic (29 ATP) i Michael Berrer (129 ATP). Początek seta nie zwiastował tak dużych emocji ponieważ Australijczyk zaczął go od przełamania. Było to jednak jedyne przełamanie w tym secie, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem Tomicia 6-4. W drugiej partii Niemiec uniknął straty serwisu przez całego seta co sprawiło, że o jego rozstrzygnięciu musiał zadecydować tie-break. Mający nóż na gardle Berrer okazał się wytrzymały psychicznie i wygrał 4-7. Niemiec lepiej zaczął też trzeciego seta bo prowadził 1-2 z przewagą przełamania. Wtedy jednak Tomic poprosił o przerwę medyczną, po której wrócił odmieniony. Natychmiast odrobił stratę, ale mimo kilku szans nie udało mu się zakończyć seta kolejnym przełamaniem. Swoją wyższość pokazał jednak w tie-breaku, którego wygrał do 3. Stanie więc przed szansą na obronę tytułu, który wywalczył przed rokiem.

Porażka Ivo Karlovicia sprawiła, że nie dojdzie jednak do powtórki finału z 2014 roku gdzie Tomic pokonał Chorwata 7-6 (7-5). 3-6, 7-6 (7-4)