Ćwierćfinałowe rozstrzygnięcia w Bogocie

Karlovic Newport 2

Turniej w Bogocie wchodzi w decydującą fazę

Piątkowe mecze wyłoniły półfinalistów.

Każdy turniej ma swoje niespodzianki, turniej w Bogocie także przyniósł nam jedno nieoczekiwane rozstrzygnięcie.

Uroku sportowej rywalizacji doświadczył rozstawiony z numerem Victor Estrella- Burgos (49 ATP). Reprezentant Dominikany w ćwierćfinale zmierzył się z Niemcem Michaelem Berrerem (129 ATP). Pierwszy set zwiastował niespodziankę ponieważ o dwa przełamania lepszy był niżej sklasyfikowany Berrer. Burgos nie zamierzał jednak łatwo oddawać meczu i w drugim secie to on dwukrotnie przełamam rywala i triumfował 6-3. O wszystkim zdecydować musiał trzeci set. Gra była warta świeczki ponieważ stawką był półfinał. Więcej zimnej krwi zachował Niemiec i niespodziewanie to on awansował do najlepszej trójki turnieju w Bogocie.

W najciekawiej zapowiadającym się ćwierćfinałem był pojedynek Ivo Karlovicia (23 ATP) z Radkiem Stepankiem (369 ATP). Ranking Czecha jest oczywiście mylący ponieważ zdecydowanie jest to zawodnik, który już niedługo powróci do czołówki światowej. Mecz nie zawiódł i był godny ranki ćwierćfinałowej. W pierwszym secie lepszy o dwa przełamania był Stepanek (3-6) i turniejowa jedynka była o krok od odpadnięcia. Drugi set był kwintesencją tenisa. Olbrzymie emocje i walka o każdy punkt sprawiły, że o dalszych losach meczu zadecydować musiał set trzeci. Karlovic okazał się bowiem minimalnie lepszy i wygrał w tie-breaku. Ostatnia partia w tym meczu sprawiła, że najwyżej rozstawiony tenisista zagra jednak w najlepszej czwórce. Karlovic wygrał 6-4 dzięki przewadze przełamania.

Stawkę półfinalistów uzupełnią rozstawiony z numerem dwa Bernard Tomic (29 ATP) i turniejowa trójka czyli Adrian Mannarino (33 ATP). Okazali się oni lepsi odpowiednio od Tatsumy Ito i Maleka Jaziriego.

Pary półfinałowe stworzą: Karlovic z Mannarino i Berrer z Tomiciem. Emocje są więc gwarantowane.