Delray Beach: Hubert Hurkacz najlepszy!

winner hurkacz

Hubert Hurkacz nie mógł wymarzyć sobie lepszego otwarcia nowego sezonu. Pokonał czterech rywali i bez straty seta wygrał turniej ATP 250 w Delray Beach. Tytuł zdobyty na Florydzie jest jego drugim trofeum w cyklu ATP Tour.

W 2019 roku kiedy w Winston Salem było jeszcze na pełno ludzi na trybunach Hubert Hurkacz wygrał swój pierwszy tytuł ATP Tour. Teraz, przy ledwie garstce widzów ponownie okazał się najlepszy na amerykańskiej ziemi. Tym razem triumfował w Delray Beach. Hubert od początku był jednym z faworytów turnieju bowiem grał z „4″ przy nazwisku. Jako jedyny rozstawiony nie zawiódł oczekiwań.

Początek meczu z pukającym dopiero do TOP 100 Sebastianem Kordą nie ułożył się dobrze dla naszego zawodnika. Nie zdążył jeszcze wejść w mecz, a rywal już odebrał mu podanie, w dodatku do zera. Na szczęście słabszy moment trwał tylko chwilę i Polak od razu ruszył do odrabiania strat. Amerykanin wyszedł jeszcze na prowadzenie 3-1, ale później całkowicie się pogubił. Hurkacz z kolei zaczął grać dłuższe piłki, a jego grę ponownie zaczęły cechować spokój i pewność siebie. Mniej doświadczony rywal nie zrobił już w tej partii „sztycha” i pierwszy set powędrował na konto Polaka.

Amerykanin na początku drugiej partii utrzymywał serwis, ale po trzecim gemie Korda poprosił o przerwę medyczną. Lekarze zajęli się jego opatrzoną od początku meczu nogą, a konkretnie udem. Po powrocie na kort w jego poczynaniach królował chaos. W związku z tym pojawiało się coraz więcej błędów, które były tylko wodą na młyn dla pewnego siebie Huberta. Korda w fatalnym stylu dał się przełamać w piątym gemie popełniając podwójny błąd gdzie piłka ledwie dolatywała do siatki. Ten break okazał się kluczowy dla losów całego meczu bo grający bardzo pewnie i bardzo dobrze Hurkacz nie pozwolił już sobie na pomyłki. Dołożył jeszcze jedno przełamanie, a mecz zakończył w 9 gemie posyłając kapitalnego loba z defensywy.

To drugi w karierze Huberta Hurkacza tytuł wywalczony w ATP Tour w grze pojedynczej. W zeszłym roku w Paryżu dołożył jednak także sukces w grze podwójnej. Dzięki zwycięstwu w Delray Beach powrócił do TOP 30 rankingu, a oprócz wygranej pieniężnej wyjechał z kortu także sportowym samochodem.