Kitzbuhel: Nie będzie polskiego finału

mariusz

Niedziela miała być wyjątkowym dniem w historii polskiego tenisa.

W finale turnieju ATP W Kitzbuhel w grze podwójnej mieli ze sobą zmierzyć się Łukasz Kubot i Mariusz Fyrstenberg. Niestety dzielenie skóry na żywym niedźwiedziu skończyło się niepowodzeniem.

Mecz Łukasza Kubota (w parze z Andre Begemannem) był głównym wydarzeniem wieczoru ponieważ mecz odbywał się na korcie centralnym. Nie była to jednak szczęśliwa arena dla polsko-niemieckiego duetu. W pierwszym secie w meczu z parą Robin Haase/ Henri Kontinen nie brakowało szans na przełamanie serwisu rywala. Niestety Kubot i Begemann nie wykorzystali swoich szans, a ich rywale byli w tym aspekcie skuteczniejsi i dopięli swego w szóstym gemie. Był to decydujący moment tego seta. W drugiej partii nie doczekaliśmy się przełamania rywali, ale niestety w decydującym o losach meczu tie-breaku lepsi okazali się niżej sklasyfikowani zawodnicy z Holandii i Finlandii.

Nie był to jednak koniec rozczarowań dla polskich kibiców podczas turnieju w Kitzbuhel. Na półfinale swój udział w turnieju zakończył duet Mariusz Fyrstenberg/ Santiago Gonzalez. Duet ten przegrał z Nicolasem Almagro i Carlosem Berlocq. W pierwszym secie rywalizacja była bardzo zacięta, a o jej wyniku musiał zadecydować  tie-break. Niestey górą okazał się duet hiszpańsko-argentyński, który wygrał w tie-breaku do 4. Polak wraz z Meksykaninem wzięli odwet w secie drugim, który również rozstrzygał się w 13 gemie. Przed zawodnikami był więc decydujący o awansie do finału set. Tym razem wszystko rozstrzygnęło się przed tie-breakiem. Fyrstenberg i Gonzalez ugrali tylko 4 punkty i ostatecznie zakończyli udział w turnieju tuż przed samym finałem.

Było bardzo blisko, ale niestety na polski finał w turnieju rangi ATP będziemy musieli jeszcze poczekać. Oby to oczekiwanie nie było zbyt długie.

ATP Generali Kitzbuhel- półfinał gry podwójnej

Robin Haase / Henri Kontinen – Łukasz Kubot / Andre Begemann (2) 6:3, 7:6(6)

Nicolás Almagro  / Carlos Berlocq – Mariusz Fyrstenberg  / Santiago González ( 3) 7:6(4), 6:7(6), 10-4

Autor: michaldinho