Kitzbuhel:Fyrstenberg dołącza do Kubota

mariusz

Mariusz Fyrstenberg poszedł w ślady Łukasza Kubota i awansował do ćwierćfinału.

Fyrstenberg w parze z Santiago Gonzalezem w imprezie rozstawieni są z numerem 3 więc to oni byli faworytem wtorkowego pojedynku. Zwłaszcza, że naprzeciwko nich stanął duet występujący z dziką kartą Fabio Fognini/Alberto Giraudo.

Włoska para w pierwszym secie długo stawiała opór broniąc się przed breakami. Niestety dla nich dali się przełamać w najgorszym momencie- w ostatnim gemie. Sprawiło to, że Fyrstenberg/Gonzalez wygrali partię 7-5.

Drugiego seta również rozstrzygnęło jedno przełamania i ku uciesze polskich kibiców znowu stroną przełamującą byli Fyrstenberg z Gonzalezem. Break przyszedł jednak dużo szybciej niż w pierwszej odsłonie ponieważ decydującym gemem okazał się szósty z kolei. Włochom nie udało się odrobić breaka i przegrali seta 6-3 i odpadli z turnieju.

W grze pojedynczej kapitalny pojedynek stoczyli Nicolas Almagro i Jiry Vesely. Obaj panowie przede wszystkim postawili na znakomity serwis i punkty kończone bezpośrednio po nim. Skuteczność przełamań na poziomie 40% pozwoliła jednak wygrać spotkanie Almagro. 4 przełamania w meczu sprawiły, że ostatecznie Vesely musiał uznać wyższość rywala po kapitalnej walce 6-7 (2), 7-5, 6-4.

Ciekawie zapowiadał się również niemiecki pojedynek pomiędzy Phillipem Kohlshreiberem a Janem-Lennardem Struffem. Wyżej sklasyfikowany Kohlschreiber chciał odwrócić niekorzystny trend w bezpośrednich spotkaniach ze Struffem, z którym przegrał dwa ostatnie spotkania. Nie było to dla niego łatwe spotkanie ponieważ musiał stawiać czoła rywalowi przez 3 sety. Ostatecznie w pierwszym i trzecim secie okazał się lepszy od swojego rodaka o jedno przełamania, a Struffa stać było tylko na wygranie w drugiej partii po tie-breaku.

Trwa natomiast fatalna passa Michaiła Jużnego. Rosjanin nie potrafił pokonać na korcie swojego rywala od 7 kolejnych spotkań. Teraz dołożyć ósmy taki mecz. Tym razem jego pogromcą okazał się serbski zawodnik Dusan Lajovic, który zdecydowanie pokazał Jużnemu w jakim dołku znajduje się obecnie jego forma.

W pierwszej rundzie wolne losy miało czterech najwyżej rozstawionych tenisistów: Dominic Thiem (1), Andreas Seppi (2), Fabio Fognini (3), Martin Kližan  (4). Dołączą oni do rywalizacji od drugiej rundy.