Kolejne rozstrzygnięcia w Bad Gastein

Piter Bukareszt 3

Katarzyna Piter out

W alpejskim kurorcie Bad Gastein coraz bliżej kluczowych rozstrzygnięć w turnieju WTA.

Niestety nie był to udany dzień dla Katarzyny Piter. Polka w turnieju deblowym, w parze z Maryną Zanevską musiała uznać wyższość Danki Kovinic i Stephanie Vogt. Porażka 3-6, 4-6 oznacza koniec turnieju dla tej pary. Trzeba jednak przyznać, że obie panie nie poddały się bez walki.

W turnieju singlowym zwycięstwa odniosły m. in Samantha Stosur (23 WTA) i Sara Errani (19 WTA). Australijka w swoim spotkaniu trafiła na Dankę Kovinic (86 WTA) czyli deblową pogromczynię Katarzyny Piter. Czarnogórce poszło dużo gorzej niż w turnieju par. Stosur była zdecydowanie lepsza i wygrała 3-6, 2-6. Mecz trwał zaledwie 66 minut.

Nieco więcej sił zwycięstwo kosztowało Errani. Przeciwniczką Włoszki była Daria Kasatkina (151 WTA). Jak to często bywa ranking nie miał przełożenia na wydarzenia rozgrywające się na korcie. Pierwszy set padł co prawda łupem Errani (6-3), ale w drugim secie stroną dominującą była 18-sto letnia Rosjanka, która wygrała ostatecznie 3-6. O wszystkim zadecydować musiał więc 3 set. W nim swoją wyższość udowodniła Errani, co sprawiło, że kibice chorwaccy nie byli świadkami dużej niespodzianki. Wynik 6-2 oznacza, że Sara Errani w półfinale zmierzy się z Samanthą Stosur.