Pekao Szczecin Open – deblowe rozstrzygnięcia Polaków

Bednarek Memphis 1

Dobre spotkanie rozegrali Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk.

Brytyjczycy Ken i Neal Skupski łatwo wygrali pierwszą partię 6:2, dalej jednak to nasi zawodnicy podnieśli poziom swojej gry. Tylko raz przełamali swoich rywali, ale wystarczyło to, by wygrać w drugim secie 6:4. Super tie-break przyniósł ostateczny triumf Polakom, którzy wygrali w nim 10-8.

Słabiej zaprezentowali się Hubert Hurkacz i Szymon Walków. Pierwsza partia była bardzo wyrównana, ale przełamanie na korzyść pary Tristan Lamasine/ Fabrice Martin przyszło w najgorszym momencie i rywale wygrali 7:5. Francuzi dwukrotnie zdobywali break pointy i w obu przypadkach wystarczyło to do zwycięstwa w secie. Druga partia zakończyła się wynikiem 6:3.

Najgorszy rezultat osiągnął polsko-hiszpański duet Filip Ambroży/ Marc Fornell-Mestres. Frank Moser razem z Janem-Lenardem Struffem wygrali 6:0, 6:0 i po trzydziestu czterech minutach cieszyli się z awansu.