Pekao Szczecin Open – Polacy poza turniejem

Almagro Houston 2

Awans  Nicolasa Almagro

Nasi zawodnicy nie występowali dzisiaj w rolach faworytów, ale była jednak nadzieja, że któremuś z nich uda się przebrnąć przez drugą rundę turnieju. Co ciekawe, najbliżej awansu był Hubert Hurkacz, który mierzył się z Pablo Carreno Bustą. Polak wygrał pierwszą partię 6:3 i zapowiadało się, że Hiszpan będzie miał problemy ze zwycięstwem. Niestety, kolejne sety zdobywał najwyżej rozstawiony w turnieju tenisista – kończyły się one, kolejno 6:4, 6:3. Mimo wszystko trzeba wyróżnić odważną grę Hurkacza.

Gorzej wiodło się naszym pozostałym reprezentantom. Robin Hasse nie dał żadnych szans Kamilowi Majchrzakowi i wygrał 6:1, 6:2, pięciokrotnie przełamując polskiego zawodnika. Marcin Gawron starał się dotrzymać tempa, zwłaszcza w drugim secie, Filippo Voalndriemu, ale ostatecznie musiał uznać wyższość Włocha. Wygrał on 6:3, 7:5. Mateusz Kowalczyk podejmował Marco Cecchinato. 78% skuteczności pierwszego podania i 75% drugiego nie dały naszemu reprezentantowi wielu okazji. Z czterech szans dwukrotnie przełamywał Włocha, ale ten był skuteczniejszy, na pięć break pointów wykorzystał wszystkie i zamknął spotkanie wynikiem 6:3, 6:4. Ostatni swój mecz zakończył Grzegorz Panfil. Niestety z podobnym rezultatem. Jan-Lennard Struff pokonał Polaka 6:3, 7:6.

Jedynym singlowym pojedynkiem bez udziału polskiego zawodnika był pojedynek Nicolasa Almagro z Andreyem Golubievem. Pierwsza partia rozgrywana była na styku i zakończyła się wynikiem 7:6 dla Hiszpana. W drugiej dominował już Almagro i zamknął spotkanie 6:1.