Pekao Szczecin Open – rozstawieni grają dalej

admin
Carreno Busta Umag 1

Najwyżej sklasyfikowani zawodnicy awansowali do drugiej rundy turnieju.

Spokojnie swój mecz wygrał Pablo Carreno Busta. Mierzył się on z kwalifikantem Robinem Kernem i nie dał wielu szans przeciwnikowi. Hiszpan obronił wszystkie trzy break pointy, swojego rywala przełamywał dwukrotnie, co wystarczyło, by wygrać 6:4, 7:5. Zgodnie z przewidywaniami, swój pojedynek wygrał Jan-Lennard Struff. Niemiec musiał jednak odrabiać straty – pierwszego seta wygrał Marek Michalicka 7:6, w kolejnych dominował już Struff, który zwyciężył 6:4, 6:3.

Turniejowa „trójka” Filip Krajinovic w pierwszej partii stracił tylko jednego gema w starciu z Alessandro Giannessim. W drugiej Serb musiał włożyć w grę nieco więcej wysiłku, ponieważ konieczne było rozegranie tie-breake’a. Krajinovic wygrał w nim 6-3. W pozostałych spotkaniach Federico Gaio gładko, 6:2, 6:2, pokonał Adriana Sikore. Dosyć nieoczekiwanie z turnieju odpadł Albert Montanes. Po trzech setach musiał uznać wyższość Renzo Olivia. Argentyńczyk wygrał 7:5, 4:6, 6:4. Do następnej rundy awansował też kolejny Hiszpan – Inigo Cervantes. Pokonał on 6:1, 7:5 Vladimira Ivanova. Do rozegrania zostało jeszcze siedem spotkań, ale na razie deszcz uniemożliwia wznowienie gier.