Pekao Szczecin Open – udane otwarcie Janowicza

Janowicz Bastad 1

Pierwszy mecz Jerzego Janowicza, rozstawionego z numerem szóstym, w Pekao Szczecin Open 2017 rozgrywany był z dwugodzinną przerwą wymuszoną przez deszcz. Mimo to Polak pewnie wygrał z Argentyńczykiem Guillermo Duranem 6:4, 6:1.  Spotkanie rozpoczęło się planowo o godzinie 17.00, ale tuż przed godziną 18, gdy łodzianin rozstrzygnął na swoją korzyść pierwszą partię. Po powrocie na kort Janowicz zdominował grę, szybko wyszedł na prowadzenie 4:0. Dopiero tedy oddał rywalowi jednego gema, po czym zdobył następne dwa.

Zdecydowanie wolę grać, jak jest ciepło, ale trzeba było się dostosować do wieczornych warunków i dokończyć to spotkanie. Wilgotny wolny kort i mokre ciężkie piłki to nie są warunki sprzyjające mojej grze. Tym bardziej się cieszę, że wszystko potoczyło się po mojej myśli. Cieszę się, że po przerwie szybko odebrałem mu serwis, ponieważ to pomogło mi w odniesieniu zwycięstwa – powiedział po meczu Polak.

Awans do drugiej rundy już jest, ale najwyżej sklasyfikowany polski singlista celuje zdecydowanie wyżej. – Zawsze fajnie mi się gra w Szczecinie, ale nie będę ukrywał, że w tym roku interesuje mnie tylko zwycięstwo. Żaden inny wynik mnie nie zadowoli, więc będę do końca walczył o pełną pulę – podkreślił.