Puchar Davisa – Argentyna w trudnej sytuacji

Del potro i rakieta

Pojedynek deblowy jest ważnym elementem rywalizacji, ponieważ daje sporą przewagę przed starciami singlowymi w ostatnim dniu. Chorwacja wykorzystała okazję, w trzech setach pokonała Argentynę. Pomimo tego mecz był zacięty i mógł zakończyć się zupełnie inaczej. Juan Martin del Potro i Leonardo Mayer nie pozwalali rywalom – Marinowi Cilicowi i Ivanowi Dodigowi – na uzyskanie przewagi. Pierwsze dwa sety zakończyły się dopiero po tie-breake’ach. Obie ekipy wykorzystywały serwis, ale to Chorwaci zgarnęli kluczowe przełamanie w trzeciej partii, zwyciężając 7:6, 7:6, 6:3.