Roland Garros: Gasquet, Chardy w 2 rundzie

Gasquet Estoril 1

Francuzi Richard Gasquet oraz Jeremy Chardy awansowali do 2 rundy w Roland Garros.

Francuz Richard Gasquet (numer 20 w turnieju) pokonał Belga Germaina Gigounona 6:3, 6:4, 6:0 i awansował do drugiej rundy w Roland Garros.
„Pierwszy mecz zawsze jest bardzo trudny do gry. Pierwszy set był ciężki, a ja byłem trochę zdenerwowany. On z kolei był bardzo zrelaksowany i grał dobrze – przełamał mnie kilka razy, ale ostatecznie udało mi się wygrać tego seta. Bardzo dobry w moim wykonaniu był trzeci set.” – powiedział po meczu Richard Gasquet.
Przeciwnikiem Francuza w drugiej rundzie będzie Argentyńczyka Carlos Berlocq.

Francuz Jeremy Chardy awansował do drugiej rundy Roland Garros po zwycięstwie nad Niemcem Michaelem Berrerem 4:6, 6:3, 6:4, 6:4 – dla Francuza jest to piąty z rzędu awans do drugiej rundy turnieju wielkoszlemowego rozgrywanego na kortach ziemnych w Paryżu.
Przeciwnikiem Chardy w drugiej rundzie będzie rozstawiony w turnieju z numerem 16 Amerykanin John Isner.