Roland Garros: Świątek w półfinale!

świątek ćwierćfinał RG

Kolejne wielkie zwycięstwo Igi Świątek w Roland Garros! Polka nie uległa presji i bardzo pewnie pokonała Martinę Trevisan. Dzięki temu awansowała do półfinału wielkoszlemowego French Open.

Po zwycięstwie Igi Świątek w czwartej rundzie nad Simoną Halep cały tenisowy świat zwariował na punkcie 19-latki z Warszawy. Nasza zawodniczka nie mogła jednak ulec temu szaleństwu bowiem przed nią było kolejne wyzwanie. Walka o półfinał Rolanda Garrosa z Martiną Trevisan. Iga musiała poradzić sobie także z rolą faworytki, do której z pewnością nie była przyzwyczajona. Jej rywalka mimo, że w rankingu jest dopiero w trzeciej setce to jednak w tym turnieju wygrała już 7 spotkań bowiem startowała od kwalifikacji.

Początek meczu pokazywał, że Iga nie była do końca sobą bowiem nie mogła złapać swojego rytmu i wstrzelić się swoimi zagraniami. W efekcie już w pierwszym gemie to Włoszka zdobyła przełamanie i po chwili prowadziła 2-0. W kolejnych dwóch gemach zawodniczki utrzymały serwis, ale gra Polki stawała się coraz lepsza. Włoszka zaczęła mieć kłopoty i po chwili wynik zaczął wymykać się jej z rąk. Od stanu 3-1 dla Trevisan wszystko zaczęło układać się po myśli Świątek. Iga coraz częściej trafiała swoim firmowym backhandem po linii, a do tego coraz częściej zmuszała swoją rywalkę do biegania. Martina nie była w stanie utrzymać tempa swojej rywalki i w efekcie do końca seta nie dała rady ugrać już ani jednego gema. Premierowa partia zakończyła się wynikiem 6-3 dla wyżej notowanej rywalki.

Seria Świątek trwała także w drugim gemie. Trevisan swoje konto otworzyła dopiero w czwartym gemie po tym jak zmniejszyła stratę przełamania. Po chwili jednak sama oddała serwis i ponownie przewaga Igi wynosiła jednego seta i dwa przełamania. Dla walecznej Włoszki było to już za dużo. Mecz dobiegł końca w 7 gemie drugiego seta. Atomowe zagrania na backhand Włoszki sprawiły, że w końcu wyrzuciła ona piłkę na aut. Świątek mogła zacząć się cieszyć z jej największego zwycięstwa w karierze. Jest czwartym zawodnikiem z Polski, który dotarł do tego etapu Wielkiego Szlema w singlu. Przed nią dokonali tego: Wojciech Fibak, Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz.

W walce o finał Świątek zmierzy się z kolejną rewelacją tego turnieju. Jej rywalką będzie bowiem Nadia Podoroska. Argentynka do momentu startu tegorocznego Rolanda Garrosa nie wygrała meczu w turnieju wielkoszlemowym. W rankingu WTA zajmuje 131. miejsce. Mimo tego będzie niezwykle trudną rywalką, o czym boleśnie w ćwierćfinale przekonała się Elina Svitolina.