Gry komputerowe:
Smash Court Tennis
Smash Court Tennis 3 to kolejna (a pierwsza przeznaczona na konsolę Xbox 360) część sportowej serii od Namco, którą powinni zainteresować się zwłaszcza fani tenisa.
Twórcy Smash Court Tennis 3 oddali do naszej dyspozycji wielu zawodników doskonale znanych z telewizyjnych transmisji. Co ważne, każda z postaci charakteryzuje się innymi słabymi i mocnymi stronami.
Już przy wyborze zawodnika/zawodniczki twórcy podają nam ich największą zaletę. Może to być na przykład dobry backhand czy uderzenie kontrujące w trudnych sytuacjach.
Ciekawą opcją jest też możliwość dopasowania wyglądu naszej postaci wedle własnych preferencji, wybrania jej rakiety oraz ubrania.
Do wyboru jest kilka trybów rozgrywki. W najważniejszej opcji zabawy – Pro Tour – prowadzimy wybraną postać na szczyt kariery, po drodze wykonując różnego rodzaju zadania budujące nasze doświadczenie (uczymy się tu również nowych uderzeń). Jest poza tym możliwość rozegrania meczu towarzyskiego, a także liczne mini-gierki.
Virtua Tennis
Virtua Tennis 4 to kolejna odsłona popularnej serii gier sportowych, pozwalających wcielić się w gwiazdy światowego tenisa ziemnego. Za jej wyprodukowanie odpowiedzialny jest zespół Hitmaker – słynne studio firmy SEGA, znane wcześniej jako AM3.
Produkcję opracowano tradycyjnie z wykorzystaniem licencji ATP i WTA, dzięki czemu uruchamiając ją gracz otrzymuje możliwość przejęcia kontroli nad kilkudziesięcioma uczestnikami największych turniejów tenisa ziemnego.
Virtua Tennis 4 zawiera też rozbudowany tryb Kariery, w którym rozgrywka sprowadza się do rozwijania umiejętności zawodnika, m.in. poprzez udział w wyszukanych misjach treningowych, a także brania udziału w kolejnych zawodach.
Virtua Tennis 4 w wersji na PC w pełni wspiera kontroler od X360.
Grand Slam Tennis
Wyprodukowany przez EA Sports Grand Slam Tennis 2 jest debiutem serii na konsolach wspierających grafikę HD, bowiem pierwsza odsłona cyklu wydana została w 2009 roku jedynie na Wii.
Podobnie jak w przypadku wszystkich flagowych tytułów sportowych amerykańskiego dewelopera, Grand Slam Tennis 2 korzysta z oficjalnych licencji federacji tenisowych. Pozwalają one na umieszczenie w grze najbardziej znanych turniejów, takich jak Australian Open, French Open, U.S. Open czy Wimbledon. Dają one także sposobność by wcielić się lub spotkać na korcie z najlepszymi na świecie tenisistami.
Poprawie uległa S.I. komputerowych przeciwników. Oddaje ona styl gry i strategie najlepszych graczy, ale także emocje i typowe dla nich zachowania na korcie, które możemy obserwować w czasie transmisji telewizyjnych. Co więcej, stale dostosowuje się do naszych umiejętności i stanowi wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych weteranów wirtualnego tenisa.
W trybie kariery gracze powoli wspinają się w rankingach walcząc o kolejne tytuły i puchary, których uwieńczeniem będzie zwycięstwo w najważniejszych imprezach tenisowych na świecie. Poza tym, wszyscy chętni mogą sprawdzić swoje siły w specjalnym trybie historycznym, który odtwarza 25 najważniejszych tenisowych pojedynków w historii.
Top Spin
Top Spin 4 to czwarta odsłona serii symulatorów tenisa ziemnego, w której pojawiają się najlepsi zawodnicy i zawodniczki świata. Pierwsza część marki została stworzona przed laty przez nieistniejące już studio PAM Development.
W Top Spin 4 możemy wcielić się w najbardziej znanych tenisistów i tenisistki lub stworzyć własnego zawodnika. Twórcy przygotowali bogatą listę popularnych i rozpoznawalnych sportowców. Oprócz tego, w grze pojawiają się legendy tenisa.
Produkcja studia 2K Czech została podzielona na kilka trybów rozgrywki, czyli przede wszystkim pojedynczy mecz, potyczki typu „king of the court” oraz zabawę sieciową. Najwięcej wrażeń gwarantuje rozbudowana kariera, w której rozwijamy postać i bierzemy udział w kolejnych turniejach. W grze nie brakuje kilku licencjonowanych zawodów – w tym chociażby trzech wielkich szlemów: Australian Open, Roland Garros i US Open (Wimbledon został zastąpiony fikcyjnym turniejem). W sumie przygotowano 40 kortów.
Ciekawym dodatkiem do rozgrywki solowej jest tryb multiplayer, podzielony na kilka form zabawy. W sieci możemy walczyć o pozycję ulubionych zawodników i zawodniczek lub brać udział w krótkich turniejach, w których stajemy do walki z innymi graczami.
Tennis Masters Series
Symulacja gry w tenisa pozwalająca graczom na sprawdzenie swoich umiejętności w tej dyscyplinie sportowej i zmierzenie się z 71 profesjonalnymi graczami (każdy posiadający: swój indywidualny styl gry, cechy, morale i specjalne zdolności) zarówno w grze singlowej, jak i deblowej.
Możemy rozegrać pojedyncze mecze lub uczestniczyć w całych mistrzostwach tenisowych, toczących się na dziesięciu rzeczywistych stadionach.
Poszczególne mecze przebiegają w trzech porach dnia, tzn. o dwunastej w południe, o piątej popołudniu i w nocy. Całość naszych zmagań przedstawiona jest przy użyciu trójwymiarowej grafiki (widok z ruchomej kamery, ponad 500 animacji wykonanej w technice motion capture).
Trzy tryby gry: Tennis Masters Series Championship, Exhibition oraz Multiplayer (do czterech graczy w sieci lokalnej).
Przy tworzeniu gry uczestniczył Martin Laurendeau – trener kanadyjskiej drużyny tenisowej.
Roland Garros
Trzecia odsłona symulatora gry w tenisa, który jako jedyny na rynku może poszczycić się posiadaniem oficjalnych licencji dwóch największych turniejów tenisowych, tj. US Open oraz Roland Garros.
Next Generation Tennis 2003 (znany też pod nazwami Roland Garros 2003 i US Open 2003), podobnie jak części poprzednie daje nam możliwość wzięcia udziału w wyżej wspomnianych turniejach i grać na oficjalnych (szczegółowo odwzorowanych) kortach tenisowych w towarzystwie największych gwiazd tenisa.
Wszystko oparto na autentycznych i obecnie używanych zasadach, przy czym dzięki kilku trybom rozgrywki i regulowanemu poziomowi trudności, tytuł ten może zadowolić, zarówno tych, którzy oczekują od niego wiernej symulacji tenisa jak i tych, którzy preferują rozgrywkę bardziej zręcznościową.
W grze znajdują się wszystkie rodzaje kortów tenisowych, w tym o podłożu syntetycznym, trawiastym, ceglastym, itp.
Każdy zawodnik charakteryzowany jest przez szereg indywidualnych cech i umiejętności. Istnieje możliwość stworzenia swojego własnego tenisisty.
Za nagrody przyznawane za zwycięstwo w turniach można kupować nowe wyposażenie (np. rakiety tenisowe) i otworzyć ukryte korty tenisowe czy opcje treningowe.