US Open: Alicja Rosolska w finale!

mektić rosolska

Nie udało się w Wimbledonie, udało się w Nowym Jorku! Alicja Rosolska zagra w finale turnieju Wielkiego Szlema na Flushing Meadows.

Podczas tegorocznego Wimbledonu droga Alicji Rosolskiej do finału została zatrzymana na półfinale. Polka długo pracowała na taką okazję więc rozczarowanie na pewno było duże. Na szczęście na kolejną szansę musiała poczekać tylko kilka tygodni. W US Open liczyła wprawdzie na dużo lepszy wynik w grze podwójnej, ale nieoczekiwane niepowodzenie powetowała sobie w mikście.

Alicja zdecydowała się wystąpić w parze z Nikolą Mekticiem czyli czołowym deblistą świata (18 miejsce w rankingu). Ich półfinałowymi rywalami byli świeżo upieczona półfinalistka w deblu czyli Shuai Zhang i John Peers. W pierwszym secie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się Chinka i Australijczyk, którzy wygrali go dość łatwo 6-2. W mikście nie można być niczego pewnym nawet po wysoko wygranej partii. Polka i Chorwat w drugiej odsłonie poprawili swoją dyspozycję i dwukrotnie przełamali rywali. Jako, że sami swoje podanie stracili tylko raz, to zapisali na swoje konto seta i doprowadzili do tie-breaka.

W decydującej rozgrywce Rosolska i Mektić od początku wysunęli się na prowadzenie. Systematycznie powiększali przewagę, zmniejszając szanse rywali z każdą piłką. Mimo prób Zhang i Peersa nie dali się dogonić i dzięki zwycięstwu 10-7 zagrają w wielkim finale US Open.

W finale czeka ich niezwykle ciężkie zadanie. Ich rywalami będzie bowiem świetny, amerykańsko-brytyjski duet – Bethanie Mattek-Sands i Jamie Murray. Miejmy jednak nadzieję, że ostatnią piłkę w meczu wygra Alicja i Nikola.