Wimbledon: 3 runda z polskim akcentem

Wozniacki Cincinnati 1

Woźniacki i Kerber,  zawodniczki o polskich korzeniach awansowały do 3 rundy.

Caroline Woźniacki (5 WTA) w 3 rundzie. Tenisistka polskiego pochodzenia reprezentująca Danię wygrała swoje dzisiejsze spotkanie z Denisą  Allertovą ( 83 WTA ). Pierwszy set był dla Caroline niczym bułka z masłem, Woźniacki rozegrała go w niecałe 25 min tracąc tylko 1 gema. Za to w drugim secie nie obyło się bez momentów grozy, walka się  zaogniła i trwała nieco ponad godzinę.  Ostatecznie Caroline wygrała spotkanie 6-1, 7-6(6),  pozostawiając Czeszkę poza turniejem.

Dla Woźniacki najwyższy wynik w karierze osiągnięty na Wimbledonie to 4 runda. Za to za czasów juniorskich, w 2006 roku , Caroline wygrała ten turniej w grze pojedynczej dziewcząt pokonując  Magdaléna Rybáriková  3-6,6-1,6-3.

Kolejną zawodniczką polskiego pochodzenia, która dziś również utorowała sobie miejsce w 3 rundzie jest  Angelique Kerber  (10 WTA), która w 2 setach rozprawiła się z Anastasią Pavlyuchenkovą ( 42 WTA) 7-5,6-2.

Dla Niemki najlepszy osiągnięty na Wimbledonie wynik to ten z 2012 roku, kiedy to doszła do półfinału, który przegrała z Agnieszką Radwańską.