Wimbledon: Hubert Hurkacz bez szans z Bernardem Tomicem

admin
ogsghxzf6iwwdom355hz24ax7f1o8e8m

Hubert Hurkacz jak i Bernard Tomic po tym jak nie przeszli eliminacji, do turnieju głównego Wimbledonu dostali się jako lucky losers.

Niestety bardziej doświadczony Tomic odebrał tę szansę Huberta na pierwsze zwycięstwo na londyńskich kortach

Przypomnijmy, że Tomic awansował aż do ćwierćfinał tej imprezy w 2011 roku,a dla Hurkacza ich dzisiejszy pojedynek dawał nadzieje zawodnikowi z Wrocławia na pierwsze zwycięstwo na Londyńskich kortach.

Już w pierwszym secie było widać znaczną przewagę Australijskiego tenisisty, który ani razu nie dał się przełamać.  Drugi set również nie przyniósł zmiany, a tylko umocnił pozycję Tomic, w trzecim secie pojawiło się światło nadziei,ale zgasło podczas tiebreaka, który padł łupem Australijczyka, by ostatecznie wygrał on cale starcie wynikiem 6:4, 6:2, 7:6(2).

Niestety podczas tegorocznego Wimbledonu w singlu mężczyzn nie wystąpi już żaden polak, ale i tak ogromne brawa dla Huberta, któremu życzymy samych sukcesów.