WTA Budapeszt: pewna wygrana Świątek

Michal
światek budapeszt

Drugie zwycięstwo w głównym cyklu zanotowała Iga Świątek. Po debiutanckiej wiktorii w Melbourne teraz przyszedł czas na wygraną w Budapeszcie. Polka pokonała dobrą znajomą z kortów.

W Budapeszcie Iga Świątek rozpoczęła swój występ od eliminacji. Udało jej się pokonać dwie rywalki dzięki czemu zakwalifikowała się do turnieju głównego. Udało jej się to po raz drugi w karierze. Wcześniej eliminacje przeszła w wielkoszlemowym Australian Open. Jedyne niepowodzenie spotkało ją na razie w Auckland.

Losowanie pierwszej rundy było łaskawe dla naszej zawodniczki bowiem trafiła na przeciwniczkę, którą dobrze zna z juniorskich turniejów, a w dodatku już grały ze sobą w tym roku w Australii. Olga Danilović była żądna rewanżu za przegraną w Melbourne.

Już na początku meczu Serbka znalazła się w tarapatach. Przy swoim serwisie musiała bronić się przed przełamaniem, ale wyszła opresji obronną ręką. Po chwili sama miała okazję na breaka, ale Iga jej to uniemożliwiła. O losach pierwszego seta, a zarazem całego meczu zadecydował szósty gem. Tenisistka z Warszawy odebrała podanie Serbce i wyszła na prowadzenie 4-2. To złamało opór i wolę walki Danilović. Z każdą kolejną piłką grała coraz słabiej. Wygrała wprawdzie dwa razy swoje podanie, ale to było za mało. Później było już tylko gorzej.

Załamanej Danilović nie pomogła wizyta na korcie jej trenera. Drugi set zamienił się w prawdziwy koszmar Olgi, o którym chciałaby jak najszybciej zapomnieć. Świątek wypunktowała ją do zera meldując się w drugiej rundzie po zaledwie 63 minutach. Tak szybkie zwycięstwo po trudach meczów kwalifikacyjnych na pewno pomoże naszej reprezentantce w kolejnym meczu. Jej następną rywalką będzie Alyson van Uytvanck lub Vera Zvonareva. Belgijka broni tytułu, a Rosjanka po powrocie na korty prezentuje się coraz lepiej i pnie się w rankingu. Przed Igą więc na pewno trudne zadanie. Będzie miała jednak jeden dzień na odpoczynek, a jej rywalka do meczu będzie podchodzić po trudach środowej potyczki.

Już teraz wiadomo, że Świątek awansuje w rankingu i poprawi swoją życiówkę. Może awansować w granicę 125. miejsca, a nadal jest przecież w grze.