WTA Cincinnati: Williams triumfuje w finale

Williams Serena AO 14

Nie było niespodzianki w finałowym meczu turnieju WTA

Premier 5 w Cincinnati. Główna faworytka imprezy- Amerykanka Serena Williams okazała się za mocna dla Rumunki Simony Halep.

Mecz zaczął się jednak niespodziewanie. W pierwszym gemie Williams przegrała swój serwis, dając rywalce już na starcie przewagę breaka. Serena szybko wzięła się do odrabiania strat i dopięła swego stosunkowo szybko bo w 6 gemie. Światowa dominatorka poszła za ciosem i na swoje konto zapisała też kolejnego serwisowego gema Halep. Nie mogła zmarnować takiej szansy na wygranie seta i rzeczywiście rozstrzygnęła go po chwili na swoją korzyść.

Wszyscy, którzy myśleli, że Williams złamała Simonę i przed nimi tylko egzekucja musieli się mocno zdziwić. Drugi set mógł zacząć się podobnie do tego otwierającego, ale Rumunka nie wykorzystała kilku szans na breaka. W kolejnym gemie sama za to oddała podanie zaliczając podwójny błąd serwisowy. Jej reakcja była jednak natychmiastowa bo po chwili wyrównała na 2-2. Po zaciętej walce ostatecznie żadnej zawodniczce nie udało się przełamać ponownie rywalki i rozstrzygać musiał tie-break. Był to tak naprawdę początek emocji. Rozstrzygający gem tego seta i jak się okazało także meczu to była najlepsza z możliwych reklam tenisa w wykonaniu kobiecym. Obie rywalki posyłały sobie nawzajem świetne zagrania i żadna nie odpuszczała. Po niespełna 100 minutach Williams zgarnęła 69 w swojej karierze tytuł singlowy. Nagrodą dla Rumunki (oprócz sowitej wypłaty) będzie także awans na drugie miejsce w rankingu WTA co oznacza, że ewentualna powtórka dzisiejszego finału podczas US Open będzie możliwa dopiero w decydującym meczu tego turnieju. Halep przeskoczyła w klasyfikacji Marię Sharapovą.