WTA Eastbourne: zwycięski powrót Radwańskiej

radwańska melbourne 1 runda

Bardzo dobry powrót do rywalizacji tenisistek zanotowała Agnieszka Radwańska. Polka bardzo pewnie wygrała swój pierwszy mecz w Eastbourne.

Sezon trawiasty to najlepszy i ulubiony okres roku dla Agnieszki Radwańskiej. Od wielu lat to właśnie na tej nawierzchni osiąga najlepsze wyniki. Kontuzja nie pozwoliła jej wprawdzie wystąpić na Majorce, ale za to powróciła do rywalizacji w Eastbourne. Jej pierwszy mecz był udany choć losowanie nie było najłatwiejsze. Jej pierwszą rywalką była bowiem bardzo groźna Timea Babos.

Początek meczu upłynął pod znakiem agresywnej gry Węgierki. To ona zdobyła przełamanie i zdawała się zdobywać przewagę. Agnieszka szybko się jednak otrząsnęła i wyciągnęła wnioski. Odrobiła stratę, a następnie zaczęła przejmować inicjatywę. W szóstym i ósmym gemie Babos nie utrzymała podania i pierwsza partia wymknęła jej się z rąk. Isia zakończyła ją w niespotykany przez siebie sposób czyli asem serwisowym.

Wydarzenia w drugim secie wydarzenia szybko zaczęły układać się po myśli naszej zawodniczki. Kolejne błędy Babos kosztowały ją bardzo wiele bowiem na tablicy wyników pojawił się wynik 5-0 dla Radwańskiej. Węgierka ugrała w tym secie tylko honorowego gema i zasłużenie przegrała z Radwańską. W ich drugim meczu poniosła ponownie wyraźną klęskę bowiem w poprzednim starciu ugrała tylko jednego gema.

Teraz na naszą zawodniczkę czeka DAria Gavrilova. Australijka jest aktualnie 25. rakietą świata.