WTA Hobart: zwycięstwo Linette

linette nanchang

Bardzo dobrze w turnieju w Hobart radzi sobie Magda Linette. Polka wygrała już trzeci mecz w tym australijskim mieście.

Magda Linette po raz drugi zdecydowała się na start w turnieju WTA w Hobart i podobnie jak przed rokiem musiała rozpoczynać od kwalifikacji. W 2018 roku nie miała problemów z awansem do turnieju głównego i tym razem było tak samo. W zeszłym roku trafiła na  Shuai Zhang, która okazała się dla niej za mocna. W tegorocznej edycji zadanie też nie było łatwe bowiem po drugiej stronie siatki znalazła się Maria Sakkari (WTA 41) czyli turniejowa „4″.

Obie zawodniczki miały inną taktykę na pierwszego seta. Greczynka od razu przechodziła do ataku podczas gdy Polka skupiała się na utrzymywaniu rytmu i szukaniu kontr. Lepiej swoje założenia zrealizowała faworyzowana zawodniczka. W szóstym gemie zaliczyła przełamanie na które zanosiło się już wcześniej, a następnie zwieńczyła seta 6-3.

Druga partia zaczęła się po myśli Magdy, która objęła prowadzenie 2-0, ale niestety szybko oddała przewagę. Na szczęście nie załamało jej to i i dalej grała swoją pewną grę. Celownik rozregulował się za to u Sakkari, która zaczęła popełniać więcej błędów, a największą celnością popisała się w momencie rozwalenia rakiety o kort. Dwa przełamania na korzyść Polki i pewne wyrównanie stanu meczu.

W decydującym secie zawodniczka z Grecji uspokoiła się i wróciła do solidnej gry. Nakręcona Linette nie zamierzała jednak odpuszczać i zażarta rywalizacja trwała aż do stanu 4-4. Status quo złamała Polka, która najpierw sama musiała bronić się przed przełamaniem ze strony Greczynki. Sakkari nie wykorzystała prowadzenia 40-15, przegrała tego gema, a po chwili zdenerwowana sama oddała serwis i całego seta. Oznaczało to też zwycięstwo Polki i awans do drugiej rundy.

Teraz przed Magdą duża szansa na awans do trzeciej rundy. Jej kolejną rywalką będzie bowiem belgijska kwalifikantka – Greet Minnen.