WTA Hua Hin: Linette w ćwierćfinale

linette hua hin

Drugie zwycięstwo w turnieju w Hua Hin odniosła Magda Linette. Droga do ćwierćfinału nie była jednak usłana różami bowiem w pierwszym secie Shuai Peng postawiła bardzo trudne warunki.

Początek meczu na różowym korcie w tajlandzkim Hua Hin nie układał się po myśli Magdy Linette. Nasza reprezentantka szybko straciła serwis i Shuai Peng zbudowała przewagę 3-1. Polka nie sprawiała wrażenia zdenerwowanej i cały czas próbowała grać swoją grę. Na efekty nie trzeba było długo czekać bowiem Chince przydarzył się słabszy moment i Magda wyrównała stan meczu. Status quo nie trwało jednak długo bowiem efektowny return wyprowadził Azjatkę ponownie na prowadzenie. Grająca oburęcznym forehandem Peng nie była jednak w stanie postawić kropki nad i. Lepiej zaczęła też funkcjonować gra Linette i był to początek końca tego meczu. Magda najpierw odrobiła stratę, a później w 12. gemie zadała decydujący cios. Seta zakończyła niezwykle efektownym zagraniem, które śmiało może zostać zagraniem lutego w całym cyklu.

Okoliczności rozstrzygnięcia pierwszej partii miały też duży wpływ na to co wydarzyło się później. Poznanianka złapała wiatr w żagle, a reprezentantki Państwa Środka całkiem zeszło powietrze. W efekcie różnica na korcie była coraz większa. Świetny return dał Polce prowadzenie 5-1, a po chwili przy swoim serwisie potwierdziła swoją kompletną dominację w drugiej partii. Od momentu decydującego przełamania w pierwszym secie na korcie istniała już tylko jedna zawodniczka. Polka skruszyła opór rywalki pewnie zameldowała się w ćwierćfinale.

Na drodze do półfinału przed Magdą stanie kolejna Chinka. Tym razem będzie to 18-letnia Xiyu Wang. Jej największym osiągnięciem jest zwycięstwo w juniorskim US Open 2018. Wśród seniorów nie osiągnęła jeszcze znaczących sukcesów więc faworytką będzie Polka.